Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Mag je een kamer op je garage bouwen??

Zou je op een garage een kamer kunnen bouwen met een trap naar boven. En wat zou je dan allemaal moeten regelen met de gemeente en met de bouw?? Hopenlijk hebben jullie een antwoord!

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
in: Wonen
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Ja hoor, als dat technisch mogelijk is (neem aan plat dak). Moet je een bouwvergunning aanvragen bij de gemeente met een gedetaillerd plan (vaak gemaakt door een aannemer), dat wordt dan bekeken door een ambtenaar en dan moet het nog door de welstandscommissie (of het wel past in de buurt) en dan zit je een hele tijd in de troep, tenslotte heb je dan een kamer op de garage met trap.

Dus eerst zelf een tekeninkje maken, dan aannemer inhuren en die het verder laten afhandelen met de Gemeente.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden

Andere antwoorden (2)

Als je hier een vergunning voor krijg wel. Kijk wel eerst even na of het ook kan. vaak zijn daken van een garage er niet op gebouwt dat er nog een kamer op gebouwt word. Het zou jammer zijn als je garage het niet houd.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Als je bestaande tekening van de garage hebt, kun je een sterkteberekening laten maken om te weten of de fundering en de muren sterk genoeg zijn om een extra verdieping te dragen.
Als dát kan, kan je verder zoals hierboven al beschreven.
jc54
12 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing