Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Leren lakpumps flink oprekken??

Ik heb hele mooie en dure lakpumps gekregen een tijdje geleden waar ik nog niet veel op gelopen heb. Maar na mijn zwangerschap zijn mijn voeten behoorlijk wat breder geworden. Is het mogelijk om de voorkant van de schoen ( dus de neus over de hele breedte) te laten oprekken zonder dat de schoen schade oploopt? De maat is nog wel prima, het gaat echt puur om de breedte van de voorkant. Ik durf ze nl niet naar zomaar de eerste de beste schoenmaker te brengen, daar zijn ze echt te kostbaar voor. Bestaan er misschien schoenmakers die gespecialiseerd zijn in dit soort dingen? Of stel ik nu een hele gekke vraag.....????

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wonen
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Je kan proberen de voorkant vol te proppen met kranten zodat ze helemaal strak staan. Zo zouden ze al iets kunnen oprekken. Verder kan je ze misschien thuis dragen (als ze niet veel te krap zitten) om ze weer uit te lopen, tijdens het afwassen of als je gewoon wat aan het opruimen of tv kijken bent.. (of boodschappen doen, met de kar als steun)

Verder kan je je schoenen zeker wel naar de schoenmaker brengen. Ik begrijp dat je er niet zeker van bent dat ze niet verpest worden als je dat doet, maar een schoenmaker is gespecialiseerd in de omgang met schoenen en dus kan je er eigenlijk wel vanuit gaan dat dit goed moet gaan.
Volgens mij worden ze ook opgerekt door ze vol te stoppen en een tijd te laten staan, niet door enge machines.

Je zou ook eens kunnen vragen naar de werkwijze van de schoenmaker bij het oprekken, zodat je zeker weet dat er niks mis kan gaan..
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Andere antwoorden (2)

Een simpele truc om schoenen beter te laten passen is ze vol te laten lopen met water en ze na een tijdje nat aan te trekken en een tijdje aan te houden.
Maar er zullen grenzen zitten aan dat rekvermogen. Het leer gaat toch een keer scheuren. En ik betwijfel of de lak-bekleding meerekt.
Dus, ehh, nee, zou ik zeggen, niet doen.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
ik zag dat iemand zei dat je ze vol moet stoppen met kranten en dat is ook zo maar dan moet je er natte kranten in stoppen en geen droge...gewoon proppen maken van natte kranten en dan in de neus van je pumps stoppen, grote natte proppen dat het goed strak zit en dan ff een dag ofzo erin laten zitten en als het goed is word het leer (neem aan dat het leer is) dan een stuk soepeler...als dat niet helpt kan je ook schoenoprekkers kopen gewoon bij de schoenenwinkel...succes!
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing