Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe krijg ik stinkzwammen uit de tuin?

In onze tuin groeien steeds meer stinkzwammen.
http://www.marmein.nl/2007/11/05/de-stinkzwam/
Die halen wij er zo snel mogelijk uit, maar ze blijven terugkomen. Is er een manier of bestrijdingsmiddel om van de stinkzwammen af te komen?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
in: Tuin
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Een paddenstoel is een schimmel dus je zou de grond waar ze meestal zitten met een antischimmelmiddel te lijf kunnen gaan. Schimmelsporen zitten inderdaad overal (het principe van boomwortels, maar dan niet zichtbaar met het blote oog).

Schimmels worden niet blij van een andere zuurgraad, dus je zou op die plek iets zuurs kunnen gieten, maar wat doet dat dan weer met de beplanting die je wel wilt houden.

Mogelijk dus toch in het tuincentrum op zoek naar een goede paddenstoelenbestrijder die de rest van de beplanting met rust laat.

Maar anderzijds:Paddenstoelen verwijderen is inderdaad vrijwel niet te doen, en de vraag is ook maar net of je het moet willen... Hoeveel werk is het om af en toe bij het langslopen de paddenstoel eruit te trekken en weg te gooien in het weiland? Is het de moeite waard om daar allerlei chemische bestrijdingsmiddelen op los te laten, terwijl paddenstoelen en schimmels een zeer nuttige taak in je tuingrond verrichten?
fremar
10 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing