Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe krijg een geurolievlek uit mijn houten dienblad ?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
in: Interieur
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (5)

Olie trekt in het hout, en krijg je er eigenlijk niet meer uit. Wel zou je kunnen proberen om ook de rest van het dienblad met olie te behandelen. Hij wordt dan wel wat donkerder, maar de vlek valt minder op of verdwijnt.
12 jaar geleden
Je zou het hout ook wat kunnen opschuren. Maar de rest ook met olie behandelen lijkt me een makkelijkere optie!
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
U kan daar een beetje wasbenzine opgieten zodat de olie oplost, na een tijdje opdeppen en herbeginnen tot alle olie uit het hout "gezogen" is.
Wel voorzichtig want er is brandgevaar en er ontstaan benzine dampen, dus best buiten doen of in een goed verlichte ruimte.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Oliën en andere verontreinigingen kan men door chemisch reinigen (logen) uit het hout krijgen, neem contact op met een meubelmaker / stoffeerderij bij u in de buurt.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Je kan er wat maizena op strooien en een paar dagen laten op liggen of afzemen met een zeem gedrenkt in azijn verdunt met water.

http://www.huishoudplaza.nl/Vlekken/art/87/vetvlekken-hout
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing