Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe kan ik een bedlade zo hoog mogelijk maken?

Omdat ik weinig ruimte heb wil ik graag een bedlade maken, met zoveel mogelijke ruimte. Een beschrijving voor een gewone bedlade heb ik al wel gevonden.
Nu zie ik wel wieltjes van 7 cm, maar dan mis ik die 7 cm weer!
Iemand een idee om zoveel mogelijk ruimte te kunnen gebruiken, en dat er toch iets rolt?
In de computermuis zit een balletje, en dat rolt ook.
Zou zo iets te maken zijn voor een bedla?
Iemand een beschrijving?
(Wel graag een betaalbare optie.)

Alvast bedankt.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Afhankelijk van de vloer heb je al bokwieltjes van 15mm (1,5 cm)
(zie bron 1)

Bij een volledig vlakke vloer, kan je die zo monteren dat zo maar 1 millimeter onder de lade uitsteken. (ik zou wel 5 millimeter aanhouden)

Toegevoegd na 4 minuten:
eenvoudig 3mm uitsteken:
Neem 12mm dik multiplex als bodemplaat en 15mm wieltjes.
zaag er gaten in, plaatjes multiplex erachter. Wieltjes tegen de plaatjes monteren en ze steken aan de onderkant 15-12=3mm uit.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

Bokwieltjes heb je in alle maten. Ook van bijvoorbeeld 3 cm hoog. Zet er eerst 2 op een los plankje en rol dat 20 keer over je vloerbedekking om te testen of er geen vezels van de vloerbedekking los raken en rond de as van het wieltje gaan draaien. Het metaal van het wiel moet ook de vloerbedekking niet kunnen raken, anders ga je strepen op je vloer krijgen, of erger nog: kapotte vloerbedekking.

Vergeet niet om ruimte onder het bed te laten voor ventilatie van het matras. Dat is meestal de reden dat onder en boven een bedlade ruim 5 cm open wordt gelaten. Ga je de hele ruimte onder je matras opvullen met volgestouwde laden, dan kun je volgend jaar een nieuw matras gaan kopen.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing