Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

mijn voordeur moet je openen met de sleutel een kwartslag te draaien, maar soms met tot 4 keer ronddraaien, hoe komt dat?

altijd tot een kwartslag om de deur te openen, maar na mischien wel 100 keer moet de sleutel wel tot 4 keer omgedraaid worden om de deur te openen, hoe komt dat?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Dat komt omdat je slot stuk is , op het moment dat je de sleutel meerdere keren moet ronddraaien neemt de sleutl de pal niet mee die de sperklink van de schoot naar achteren beweegt en draai je in feite alleen da sleutel en niet het binnenwerk rond van het slot.
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Er zit aan de cilinder die in de deur zit een platte pen die in een sleuf van het slot valt. Het kan zijn dat deze een keer te ver doorgedraaid is. Dan is dat platte eind rond getrokken waardoor deze bijna geen grip meer heeft en af en toe in die sleuf valt.
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Ik ken dit verschijnsel bij mijn keukendeur met een "hotelcylinder", dat is een cylinder, waarbij je aan de binnenkant een sleutel kunt laten zitten en toch buiten het slot kunt openen. Het probleem ontstond doordat de motor, die aan de binnenkant op de sleutel zat , de sleutel aandrukt. Dit, omdat het probleem er niet was, als ik de motor er van af haalde.
De oplossing was, de binnenste sleutel aan de punt iets afvijlen, waardoor het mechanisme in de cylinder goed werkt en de buitenste sleutel het slot kan bedienen.
Als je geen sleutel aan de binnenkant hebt, is de oorzaak mogelijk zoals al genoemd, slijtage.
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing