Is het normaal dat je bij niet functioneren van Tel sells Renovator, te horen krijgt dat de badkamer, bij een gezin (7), 2 wkn niet te gebruiken is?
Het apparaat is tot nu toe in mijn ervaring handig. Helaas blijkt het halfrond diamant voegenblad (Hp40) niet geschikt voor wat wel wordt gepromoot. Zaagsneden in tegels maken gaat ternauwernood tot 2 tegels. Op de kopse kant van het blad is geen diamantje meer te bekenen en werkt het dus niet meer. De rest moet ik nog uitvinden. De klantenservice is bedroevend. Je mag alles terugsturen en je krijgt in principe een nieuw apparaat met toebehoren. Waarschijnlijk alles van dezelfde kwaliteit. Een meerdere krijg je niet aan de lijn, die dekken zich af. Dat de badkamer in een gezin met 7 mensen 2 weken overhoop staat, wordt opgelost met het advies om bij familie (dichtstbijzijnde 80 km) of buren (hebben we geen kontakt mee) te gaan douchen.
Onderdelen zijn dus niet los toe te zenden. Hoe zit het dan met extra bestellingen doen van accessoires?
Ga dus beter niet met Tel Sell in zee, want de afhandeling bij klachten is bedroevend slecht. Zegt het voort, zegt het voort.