Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe moet je een aluminium kozijn eruit halen van een woning 1971? Schroeven zijn er uit, krijg er geen beweging in. Is al een keer omgedraaid in het

verleden maar kan het die persoon niet meer vragen. Lijkt wel of er uitstulpingen in de bovendorpel zitten. Beetje onlogisch omdat die er zo te zien eerst uit moet.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Normaal gezien wordt zo een raam vastgezet met enkele ankers. Dit zouden die uitstulpingen kunnen zijn.
Die moet je dan ook eerst verwijderen-losmaken vooraleer je het raam kan verwijderen.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Ik heb dit zelf ook een keer bij de hand gehad. Alles netjes los gehaald en toch geen beweging in te krijgen. Ik heb het toen op kunnen lossen door een zware lijmklem te plaatsen. De kop tegen het stalen kozijn, de schroefspindel tegen de buitenmuur, en draaien maar. Langzaam maar zeker kwam toen het kozijn naar buiten. Een oud kozijn kan behoorlijk vasyt zitten door kit en verf waardoor je het op een andere manier nauwlijks los krijgt. De truc met de lijmtang werkt geheid.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Je kunt het natuurlijk ook rigoreus doen door het kozijn door te zagen met een ijzerzaag. Zal niet zo moeilijk zijn ze zijn toch hol. En dan trek je hem waarschijnlijk er zo uit.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing