Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Bestaat er zoiets als dyslexie met kleuren?

Ik heb soms dat ik de verkeerde kleur zeg als ik bijvoorbeeld een voorwerp omschrijf. Het gebeurt niet altijd maar het komt soms voor dat ik de kleur in me hoofd heb en gewoon een totaal andere kleur zeg. Wel eens zo erg geweest dat ik drie keer achter elkaar de verkeerde kleur zei. Het is best grappig maar aangezien het onbewust gebeurt, vraag ik me af of dit een bekend fenomeen is...? Is er zoiets als dyslexie met kleuren ofzo?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Ik herken bij mezelf het gegeven dat ik iets vaak toch anders zeg dan wat ik eigenlijk bedoel. Maar ik ben dan ook een ontzettend verstrooid figuur, en soms lijkt het of het 'verwoordingscentrum' in mijn hersenen een eigen willetje heeft -- maar dan komt het omdat ik iets nog gezegd wil hebben terwijl ik _eigenlijk_ met mijn gedachten allang weer ergens anders zit. In _mijn_ geval is het dus domweg verstrooidheid dan wel een milde vorm van ADHD (heb geen diagnose ofzo).

De 'serieuzere' variant van wat jij beschrijft heet 'afasie': wel weten wat je wilt zeggen maar dat er iets totaal anders uitrolt omdat de link naar je taalcentrum verstoord is. Maar als je het over afasie hebt heb je het echt over hersenbeschadiging (na bv een hersenbloeding) , en zoals jij het beschrijft klinkt het bepaald niet zo.

Zou me in ieder geval niet al teveel zorgen maken meteen :)

Toegevoegd na 6 minuten:
kleurenblindheid lijkt het me _niet_. Dat is als je kleuren echt niet kunt onderscheiden (of iets van de ene kleur voor een andere kleur aanziet). Zoals ik het verhaal begrijp ziet vragensteller wel degelijk dat een rood voorwerp rood is, maar zegt hij toch nog 'groen'.
11 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

ja hoor dat heet kleurenblindheid, komt vaker voor
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing