Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Is de zuigkracht van een stofzuiger even sterk aan het begin als aan het einde (stofzuigermond)?

Vroeg ik me ineens af tijdens het sotfzuigen.

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Nee, hoe langer de slang, hoe meer inwendige weerstand de luchtverplaatsing ondervind, hoe minder de zuigkracht. De motor zal er steeds meer moeite mee krijgen om de lucht aan te zuigen en zal langzamer gaan draaien.
jc54
9 jaar geleden
In een oneindige slang met wrijving met de wand zal de motor geen lucht kunnen aanzuigen omdat de wrijvingskracht net zo groot is als de zuigkracht. Er is dan dus geen onderdruk meer in de zuigmond. De motor zal steeds sneller gaan draaien omdat hij onder de lage druk die hij zelf veroorzaakt minder weerstand ondervindt.

Stel dat de slang niet oneindig is maar twee meter. Dan is er wel degelijk een druk verschil tussen een plek vlak bij de motor en een plek 10cm voor het einde van de slang. Dat komt omdat er energieverlies optreedt door de wrijving van de BEWEGENDE lucht met de wand van de slang (kinetische energie wordt omgezet in warmte). Als de lucht stilstaat in de slang omdat je de zuigmond afsluit is de druk overal in de slang WEL hetzelfde.
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Je hebt te maken met de weerstand. De lucht beweegt en hoeveel meter hoe meer (lucht)weerstand. En de slang is lek, een beetje of soms bewust ergens een lucht gaatje.
Het effect is overigens niet zo groot, want de lucht kan geen kant op in de slang en de weerstand van de slang is klein. De weerstand van de filter en de zak is vele mate groter.
Dus het koppelen van meerder slangen aan elkaar zal een effectje hebben, maar niet merkbaar.
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing