Wat is de maximale afstand die je achter een vrachtwagen kan rijden om nog voordeel te hebben van de zuiging?
Stel je rijdt met een personenauto achter een vrachtwagen die 90 km/u rijdt.
Nu kun je natuurlijk gaan bumperkleven, maar dat lijkt me niet verstandig :-P
Heb je nog voordeel van de vrachtwagen als je op een veilige afstand rijdt?
7K
7K keer bekeken
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Bumperkleven levert wel het meeste rendement.....alleen aanhaken is nog voordeliger ;-)
Wat een leuke vraag.
Wat een leuke vraag.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Hahaha thnx Marleen. Moet sinds kort veel verder rijden naar mijn werk. Ben een rustige rijder en blijf meestal achter een vrachtwagen hangen op veilige afstand. (ik hanteer de 2 seconden regel) Zo kwam de vraag in mij op of ik op deze veilige afstand nog voordeel heb van de vrachtwagen :-)
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik zou je willen feliciteren met je rustige rijstijl.
Ik probeer persoonlijk steeds een veilige afstand van minstens 50m te bewaren. Dus zuiniger rijden omwille van de zuiging is er dan inderdaad niet meer bij. Maar je kan inderdaad besparen door gewoon al 90 km/h te gaan rijden. Ik doe dat persoonlijk alleen in de week als de afstand die ik wil doen kort genoeg is. Dat is niet alleen zuiniger maar ook lekker ontspannen en een groot deel van de tijd betekent dat dat ik op het rechtervak kan blijven. Bovendien verlies ik er geen minuut mee op die korte stukken omdat de verkeersdrukte toch voor verlies zorgt. Het enige probleem: de meeste vrachtwagens rijden geen 90 km/h maar slechts 85 km/h. Dus als ik een vrachtwagen nader kijk ik achter mij. In de verste verte geen personenwagens? Dan weet ik dat ik tijd heb om de vrachtwagen rustig in te halen tegen 90 km/h en moet ik dus ook niet versnellen (= het zuinigst), dit doe ik tevens als de snelheid op dat stuk snelweg beperkt is tot 90 km/h. Wel personenwagens en is het een 2-baansnelweg? Dan wil ik deze niet hinderen en vertraag ik mee tot 85 km/h. Nu is het volgende probleem dat 85 km/h ook weer geen 85 km/h is maar bij de ene vrachtwagen 84 km/h en bij de andere 86 km/h en dan zit er ook af en toe weer een uitzondering op die toch 90 km/h rijdt. En vrachtwagenchauffeurs kennende: die kijken nergens naar. Dus als ik een vrachtwagen achter mij zie rijden zonder dat daar nog een personenwagen (als achterhoede voor mij) voor rijdt start ik toch sowieso het inhaalmanoeuvre (om een bumperklevende vrachtwagen achter mij te vermijden). Ik versnel dan kort tot 100 km/h om de personenwagens niet te hinderen. Het spijtige is dan vaak dat je meer dan 1 vrachtwagen moet inhalen (of sommige personenwagens daartussen) waar je zelf niet tussen kan omdat ze geen 100 meter tussen laten (de 50 meter voor en 50 meter achter mij die ik wil om terug op het rechter vak te kunnen invoegen).
Op 3-baansnelwegen pak ik het iets anders aan, want als ik daar op het middenvak ga rijden. Vrees ik in de knoop te raken met het verkeer links en rechts van mij. Dus op een 3-baansnelweg vertraag ik nooit onder de 90 km/h op het rechtervak (onder normale omstandigheden uiteraard) en ook op het middenvak start ik een inhaalmanoeuvre als ik dan iemand voor mij heb die trager rijdt dan 90 km/h. Ik ga dan sowieso naar het linkervak en daar 100 km/h rijden gedurende het inhaalmanoeuvre.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Het is een manier die mij ligt en ik ben er zeker van dat jij ook een rustige manier hebt gevonden die jou ligt. Jammer dat er nog zo weinig bestuurders zijn die er de voordelen van inzien. Je hebt namelijk ook meer tijd om alles gezien te hebben. Zeker ook buiten de auto-snelweg kan anticiperen op het verkeer en de omstandigheden en defensief rijden en het af en toe daarmee gepaard gaande matigen van de snelheid (misschien tegen-intuïtief) resulteren in een kortere reistijd. De plek waar de verkeersproblemen zich uiteindelijk voor doen ben je op die manier namelijk sneller voorbij en de tijd die je geïnvesteerd hebt in het matigen van de snelheid win je zo terug!
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik ben het niet met jullie eens. Als je op de snelweg 85 rijdt vlak achter een vrachtwagen, heb je totaal geen zicht op wat er voor je gebeurt, (remmende auto's, de juiste afslag of borden) en ten tweede kan je met die snelheid totaal niet snel optrekken als dat ineens nodig mocht zijn. Tenzij je terugschakelt, maar dan is je besparing in benzine weer tenietgedaan
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Dat is net wat we hier zeggen: we rijden niet vlak achter een vrachtwagen maar houden afstand.En waarom zou optrekken 'ineens' nodig zijn? Dat is nooit 'ineens' nodig. Remmen daarentegen wel en dat kan altijd. Als je wil optrekken moet dat nooit 'ineens', maar kan dat ook rustig. Er is eigenlijk geen verschil met het optrekken onder andere omstandigheden. Dat doe ik namelijk altijd even rustig.
Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.