Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Gaat geleiding van stroom in kraanwater altijd gepaard met electrolyse?

Op school leer je dat gedestilleerd water geen stroom geleidt, maar kraanwater wel dankzij opgeloste stoffen. Wat is het mechanisme van die stroomgeleiding? Hoe vinden de electronen hun weg van de ene electrode naar de andere? Gaat dat altijd via electrolyse?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Geleiding van stroom in water gaat alleen gepaard met electrolyse in geval van gelijkspanning op de electrodes, in de praktijk minimum 1,48 Volt.

Mechanisme van stroomgeleiding in water is verplaatsing van geladen deeltjes. Concreet (in water) zijn dit ionen. Ionen van het water zelf (H3O+ en OH-), van zuren, basen of opgeloste stoffen.

Electronen vinden niet hun weg. Electronen doen niet mee bij de geleiding van electrische stroom in water.
Hoe vinden de geladen deeltjes hun weg ? Daar zorgt het electromagnetisch veld tussen beide electrodes voor.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing