Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom wordt bij Si transistoren B als doping gebruikt, en niet Al?

De eerste transistoren waren Germanium transistoren, met als doping Gallium en Arseen, die in het periodiek systeem naast Ge staan.
Nu we Silicium transistoren hebben wordt Borium en Fosfor gebruikt, terwijl Aluminium en Fosfor naast Silicium staan.

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Gallium is een metaal. En zoals je waarschijnlijk weet staan metalen sneller elektronen af. Boor integen deel is een niet metaal en niet metalen staan minder snel elektronen af, maar nemen ze wel goed op. Niet metalen zijn dus zwakke reductoren en sterke oxidatoren.

Aangezien we te maken krijgen met steeds hogere voltages/amperes moeten transistoren dus een hogere weerstand maken zodat de elektronica niet beschadigd raakt.

Aangezien niet metalen dus beter fungeren als oxidator maken ze de hele transistor dus uit niet metalen zodat er een hogere weerstand ontstaat waardoor er een geschikte ampere word doorgegeven.

Ik kon het niet echt goed verwoorden, maar ik heb het geprobeerd xD.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing