Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Ik heb ooit gehoord dat de ruis op de radio tussen zenders kosmische achtergrondstraling is. Klopt dit enigzins?

En de sneeuw op televisie?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (4)

Ontstaat door willekeurig bewegende elektronen. Ruis is onvermijdelijk in elke elektronische schakeling. Wat je probeert in de geluidstechniek is om de verhouding tussen dit ongewenste signaal (ruis) en het audiosignaal optimaal te maken en te houden: de signaal/ruis verhouding.
fremar
13 jaar geleden
Een gedeelte van de ruis betreft kosmische achtergrondstraling afkomstig van de oerknal. Je hoort dus iets dat ongeveer 13,7 miljard geleden gebeurde.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
elektro magnetische straling,word in meer of mindere mate door al onze elektrische/electronische apparaten uitgestraald.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Slechts 1% van de ruis is afkomstig van de eerste fase van kosmische expansie. Bij betere ontvangers kan dat veel meer zijn.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing