Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Volgens mij zijn er (in ieder geval) twee theoriën:

- Er is een fundamentele onzekerheid over het gedrag van quantum-deeltjes. Elke keer als een quantum-deeltje (vereenvoudigd) zowel naar links als naar rechts zou kunnen gaan, dan wordt die keuze niet echt gemaakt, maar gaat het deeltje beide kanten op en zo ontstaan er twee afsplitsingen. En zo bei elke keuze tussen twee mogelijkheden. Alles wat mogelijk zou kunnen gebeuren gebeurt ook, maar allemaal in verschillende, parallelle, universa of 'heelallen'.

- In de snaartheorie bestaat de werkelijkheid uit meer dan 3 of 4 dimensies (dat kan variëren per versie van de snaartheorie, maar loopt op tot wel 30). Verschillende combinaties van die dimensies kunnen verschillende, onderling (nog) niet waar te nemen, universa vormen.

Parallelle universa (of heelallen) is eigenlijk een misnomen, aangezien heelal of universum 'alles wat er is' betekent. Als er dus diverse 'werelden' parallel naast elkaar bestaan, dan vormen zijn gezamenlijk het universum/heelal.

Deze verklaring werd mede mogelijk gemaakt door De Dronken Waterman.
rose
13 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

Dat is een theorie waarbij er elk moment 'oneindig' veel nieuwe heelalen ontstaan waarbij elk heelal een eigen koers gaat volgen.
Klinkklare onzin in elk opzicht van een dronken astroloog, als je 't mij vraagt... Maar goed.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing