Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Kunnen micro-organismen ontsnappen aan de zwaartekracht?

Virussen, bacterien en sporen zijn heel klein. Maar zijn ze ook licht genoeg om te ontsnappen aan de aardse zwaartekracht? Ik bedoel dan niet met een hulpmiddel zoals een weerkaatste meteoriet maar gewoon door natuurlijke omstandigheden.
Natuurlijk valt nog te bezien of ze de ruimtestraling overleven, maar dat laat ik even buiten beschouwing.

9 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

Nee hoor, elk voorwerp wordt door de natuur gelijk behandeld. Als iets zich in microscoop fijne deeltjes verandert, verandert dat niets aan de invloed van de zwaartekracht.
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Bovendien als er geen zwaartekracht zou zijn, dan zou er ook geen universum zijn. Het geheel hangt van zwaartekracht aan elkaar. Het is één en al een kwestie van aantrekken en afstoten. Neem een magneet als voorbeeld.
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing