Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Ik ben boos op een leraar. Wat moet ik zeggen?

We moesten een SO inhalen van een vak. En om half 1 was ik vrij. Ik moest 4 uur wachten totdat ik de SO mocht inhalen. De leraar had netjes gezegd welke lokaal en welke tijd maar hij kwam niet opdagen. Hij had al zo vaak een datum geprikt en steeds ging het niet door. Vandaag was de laatste dag om te inhalen.. Morgen heb ik de leraar weer. Hij was wel op school. Ik ben nog is een uur in de hele school en alle leraren rond gaan vragen om te zeggen waar hij is. Steeds was het doorverwijzen en die lokaal de lokaal, maar hij was er niet. Maar echt zeker wel op school.
Wat kan ik het beste zeggen? Ik ben best wel boos, want altijd zegt hij: op tijd komen! In die lokaal!
Ik wil nog wel beleefd blijven maar ook wel van: Jaa, waarom doe je dat nou, dit kan toch niet?

Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Wat je in ieder geval moet doen beleefd blijven, hoe moeilijk dat ook is. Verder kun je gewoon zeggen wat je wilt zeggen, wederom op een nette manier. Blijf 'meneer' en 'u' zeggen, hoe boos je ook bent. Je boosheid begrijp ik, zeker omdat je zegt dat het niet de eerste afspraak was die je met deze leraar hebt.

Ik zou zeggen: ga morgen gewoon aan het begin van de les (of dag) naar hem toe en leg hem uit dat je gisteren 4 uur hebt gewacht om de SO in te mogen halen en dat je vervolgens door de hele school naar hem bent gaan zoeken. Misschien is hij het gewoon vergeten en mag je morgen in de les alsnog het SO inhalen (als hij dit niet voorstelt kun jij dat natuurlijk wel doen hè! Initiatief tonen wordt over het algemeen zeer gewaardeerd).

Mocht hij niet willen luisteren of niet voor rede vatbaar zijn, kan je natuurlijk altijd nog even naar je mentor stappen en hem/haar vragen wat hij/zij denkt dat het beste is om te doen. Je mentor kent zijn/haar collega's en weet vaak wel wat verstandig is.

Kort samengevat: blijf netjes en beleefd, toon initiatief en probeer om het SO alsnog in te halen. (zo snel mogelijk, liefst morgen, want je had toch al geleerd voor vandaag).
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Andere antwoorden (5)

Ik zou gaan voor het opwekken van schaamte. Naar hem toegaan en heel bezorgd vragen: "Is alles goed, meneer, ik hoop dat u gisteren niets ergs is overkomen?"

Dan zal hij óf vertellen dat er iets was waardoor hij onverwacht niet kon komen en waarom hij dat niet aan je door kon geven. Of hij zegt "nee, hoezo?"

In dat laatste geval zou ik gewoon zeggen: "Oh, ik dacht dat u wel een goede reden zou hebben, dat u zich gisteren niet aan onze afspraak heeft gehouden. Ik heb namelijk vier uur langer op school gebleven om mij er wel aan te houden. Dat kwam mij bepaald niet goed uit, maar ja, we hadden een afspraak..."
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Met hem praten. Beleefd (!!!) zeggen waar het op staat, en laat hem maar een oplossing verzinnen. En desnoods naar de afdelingsleider, mentor of rector gaan.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Ik zou naar zijn leidinggevende stappen ... Heeft altijd meer effect dan als je zelf gaat
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Ik zou naar mijn mentor gaan die is er toch voor dit soort problemen?
Als mijn mentor ook het probleem was dan zou ik naar een andere (aardige) leeraar gaan.
Als er dan niets gebeurde dan heb je een slechte mentor en een groot probleem.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Schrijf nu nog een mail aan die leraar met je keurige tekst en uitleg van hier in je GV-berichtje en doe die in cc naar je mentor.
Kan de mentor die docent er morgen op aanspreken en loop jij niet het risico dat de docent het morgen te druk heeft om te luisteren.

Lijkt nergens naar, van de docent. Ik vind daarom ook dat je een nieuwe kans op de SO moet hebben.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing