Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Mag je op eigen grond zomaar eigen appeltaart e.d. verkopen?

We denken dan aan een klein zitje van 5 tafeltjes, zodat mensen even kunnen uitrusten, en kunnen genieten van verse, zelfgemaakte taarten/cakes. Bij het knooppunt staan ook al wat bankjes. Je ziet veel mensen zelf met hun eigen fris en boterhammetje zitten. Omdat het op de Kroondomeinen van het Loo is, vragen wij ons af, of het ook überhaupt wel mag. En welke certificaten e.d. heb je nodig voor dit plan?

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

Ik zeg nee . Als je geen vergunning hebt mag je dat niet
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Hierbij een deel van het antwoord, m.n. het gemeentelijke gedeelte.

Jullie APV (Apeldoorn) schaart taartverkoop vanuit huis aan wandelaars onder de noemen "venten". Er is daarvoor in beginsel geen vergunning nodig. Je mag op alle dagen verkopen van 9 tot 22 uur. Mits niet binnen 200m vanaf een andere gelegenheid die vergelijkbare producten verkoopt (denk aan een café/restaurant).

Venten mag echter niet "als hierdoor de volksgezondheid in gevaar komt". De APV zegt echter niet hoe de gemeente dit beoordeelt. Vanzelfsprekend zul je er zelf voor moeten zorgen dat jullie naar eigen oordeel veilige waren en werkwijzen hanteren. Voor evt verdere eisen zou ik de gemeente zelf bellen.
Ref: art 5.2.2

Als je op jullie eigen terrein een terras wilt inrichten (wat tafels en stoelen) dan is daarvoor géén vergunning nodig omdat dit buiten de bebouwde kom ligt. Ref: http://inwoners.apeldoorn.nl/ondernemers/producten-en-diensten_3551/product/terrasvergunning_685.html

Een gemeentelijke vergunning is wél vereist als je voornemens bent spullen iets uit te stallen tbv de verkoop en ook als je een bord wilt plaatsen (ook op eigen grond). Ref art 5.2.3 APV
Zie hier voor voorwaarden en aanvraag:

http://inwoners.apeldoorn.nl/inwoners/producten-en-diensten_14/product/uitstallingvergunning_653.html

De vergunningsplicht mbt een reclamebord is echter slechts aan de orde als er een "standplaats"wordt ingenomen. Dat is niet het geval als je een bord aan jullie huis bevestigt dus dan is er zo te zien geen vergunningsplicht. Ook dat zou ik echter nog even checken bij de gemeente.

Waarschijnlijk moet je bij de KvK ingeschreven staan omdat jullie producten verkopen willen. Zie info (o.a. onder moet ik mijn bedrijf inschrijven?):

http://www.kvk.nl/over-de-kvk/uw-inschrijving-bij-de-kamer-van-koophandel/inschrijven-bij-de-kamer-van-koophandel/

Zekerheidshalve zou ik nog even de KvK bellen of jullie activiteit toch niet te klein is daarvoor.Contactinfo vind je ook op die site.

Voor verdere vragen zou ik eens een gesprek voeren met de KvK Gelderland in Apeldoorn Tel 055 5796111

Toegevoegd na 52 minuten:
Hygiëne:

In een ander antwoord was sprake van de hygiënecode

Hier kun je supermakkelijk en gratis je persoonlijke hygiënecode (horeca) maken en vind je ook modelformulieren voor de registraties die volgens die code nodig zijn.

http://www.kenniscentrumhoreca.nl/hygienecode
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing