Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waar/welke opleidingen moet ik volgen om douanier te worden?

Kan iemand mij een grondige uitleg geven (met website links als het kan) hoe ik douanier kan worden en wat ik er allemaal voor nodig moet hebben. Ik las ergens dat VMBO TL, MBO & HBO verschillende douane opleidingen hebben. Hoe wordt ik bijv. douanier op Schiphol of in de havens? Welk opleidingsinstituut of school geeft deze opleidingen. Hoe lang gaat dit duren en worden deze opleidingen gefinancierd? Heb zelf een MBO niveau 4 opleiding gevolgd en ben benieuwd wat mijn opties zijn.

Verwijderde gebruiker
4 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

De douane kent verschillend functies op verschillend niveau. De gemiddelde douaneambtenaar zal in een administratieve, controlerende functie terechtkomen waardoor en juridische, economische of administratieve opleiding het meest van toepassing lijkt. Een HAVO-profiel economie en maatschappij gevolgd door een hbo-studie of juridisch, economisch of administratief gebied. Na het afronden van de opleiding kun je solliciteren op gerichte vacatures bij de belastingdienst of douane.
Naast het HBO en universitair niveau kent de douane nog diverse verschillende werkniveaus, varierend van VMBO tot MBO-niveau. Op VMBO-niveau is er namelijk de douantechnisch medewerker die zich bezighoudt met der aangiftebehandeling. Op MBO niveau vooral klantbehandeling, risicobeheersing en de administratieve controles. Daarnaast lever je vaak een bijdrage aan het douanebeleid van grotere ondernemingen.
Op de HBO functies en WO functies draag je meer verantwoordelijkheid en voer je meer managementfuncties uit. Er zijn dus verschillende soorten stromingen van opleidingen die je kunt volgen om douanebeambte te worden.
https://werken.belastingdienst.nl/douaneopleiding
https://werken.belastingdienst.nl/vacatures/edp-auditor-douane-schiphol-e1125436
https://werken.belastingdienst.nl/vakgebieden/douane
Verwijderde gebruiker
4 jaar geleden
De Nederlandse douane is een onderdeel van de Belastingdienst. De opleiding volg je als je bent aangenomen.
De vooropleiding varieert van vmbo tot universiteit, dat hangt van de functie af.
Vacatures staan hier: https://werken.belastingdienst.nl/vacatures/douane
Ga maar eens naar de site, dan zie je wat gevraagd wordt.
Computoon
4 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing