Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

WW2 Airplane schieten met mitrailleur tegen propellor?

Wat ik mij altijd al afvraag is het volgende. Je ziet in films vaak een vliegtuig die schiet met mitrailleurs vanaf de neus. Maar aan de voorkant zit een propellor. Hoe kunnen ze schieten zonder de propellor te raken?

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

ER is een mechaniek voor bedacht zodat de mitrailleur synchroon loopt met de proppellor, of te wel, de kogel vliegt precies tussen de bladen door.

Toegevoegd na 2 minuten:
Het is een Nederlandse uitvinding en ook nog eens gedaan voor de Luftwaffe. De uitvinder heette Anthony Fokker en zijn ontdekking was behoorlijk eenvoudig. Fokker bedacht een ingenieus systeem met een houten pin vlak bij de vuurmond van het machinegeweer. De pin wordt door de rondraaiende bladen van de propeller naar boven geduwd en stopt via een hefboompje kort het vuursysteem. Is het propellerblad voorbij, dan veert de pin terug, waardoor de mitrailleur weer begint te schieten. De Britten en de Fransen hadden aanvankelijk niet zo’n systeem en vuurden vanaf de bovenvleugel of zelfs vanuit de cockpit. Zulke sustemen waren veel minder accuraat en ook er moeilijk te bedienen. Fokker bouwde de trekker gewoon op de stuurknuppel. De vinding heet de gesynchroniseerde mitrailleur.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Er kan ook een aanslag op de krukas zijn aangebracht. Deze aanslag 'zegt' tegen het wapen wanneer hij kan schieten en waneer niet.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing