Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat voor snelbinders moeten op een Gazelle transportfiets?

Het gaat om een Heavy Duty model fiets, met zo'n bagagedrager als de foto. Er zitten dus 2 ogen verticaal boven elkaar geplaatst -- het lijkt mij logisch dat er snelbinders moeten zijn met zo'n klipje met 2 pinnetjes die je in de ogen kan vastklemmen, maar online word ik ook niet veel wijzer van de verschillende snelbinders (met haken, zonder haken, maat)

Picture for question
2 jaar geleden
in: Fietsen
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Die 3 gaatjes zijn alle 3 bedoeld om de bagagedrager aan de fiets vast te zetten. Afhankelijk van wielmaat / framemaat van de fiets gebruik je het onderste, middelste of bovenste gaatje.

Als snelbinder kun je een gewone spin gebruiken, of elk merk en type snelbinder met haken die je om de horizontale onderste buis kunt klikken. Als je kiest voor een wat langere spin kun je die eventueel op 2 manieren gebruiken: bij weinig spullen 1 haak vastmaken aan de bovenste horizontale rand, dan onder de onderste horizontale buis door halen en terug naar boven. Andere kant idem. Bij veel spullen haak je gewoon direct aan de onderste buis.

Extra voordeel van die losse dingen is dat je ze ook makkelijk in X-vorm over je spullen kunt doen, of van voor naar achter kunt vastzetten in plaats van links naar rechts.
2 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing