Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Fixed gear bike (fixie) geschikt voor langere afstanden?

Ik ben al een tijdje aan het kijken naar een fixie. Ik vroeg me dus af of deze fiets ook geschikt is voor een wat langere afstand, namelijk 10 km. Ik wil hem gaan gebruiken om naar school te fietsen. Heeft iemand ervaring met dit soort fietsen?

Weet iemand toevallig een goed en betrouwbaar merk?

Alvast bedankt voor de reactie!

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Fietsen
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Een fixie heeft zoals de naam al zegt een gefixeerde versnelling, het achtertandwiel zit vast aan het wiel en draait met het wiel mee, zowel vooruit als achteruit.
Of een fixie geschikt is voor langere afstanden hangt meer af van jouw conditie. Als de afstand door jou genoemd vlakke kilometers zijn is het goed te doen. Anders wel na enkele weken fietsen.
In heuvelachtig gebied zal het pittig worden, zoals b.v. Zuid-Limburg of Arnhem. Het remmen is dan ook moeilijker, zeker als je fixie geen handremmen heeft.
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing