Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat is het nut van het oude deel II van kentekenbewijs?

Deel II moet je thuis bewaren en bij verkoop auto wordt hiermee de eigendom als het ware overgedragen .
De delen 1a en 1b moet je altijd bij je hebben in de auto.
U zijn de gegevens op Deel 1a dezelfde en meer dan op Deel 2. Of zie ik dat verkeerd? Zo niet wat is dan het nut van Deel 2?

Zie voor afbeeldingen:
https://www.sloopauto-verkopen.nu/kentekenbewijs-auto-verkopen/

Gezien de antwoorden de volgende toelichting. Het gaat er mij niet om dat de wetgever deel 2 verplicht waa bij overdracht, maar waarom de wetgever die functie niet kon toewijzen aan bijvoorbeeld deel 1a en dus deel 2 gewoon niet uitgeven en die laten vervangen door deel 1b.

5 maanden geleden
in: Auto's
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Het oude deel II van het kentekenbewijs wordt vaak gebruikt als bewijs van eigendom van een voertuig. Dit document is handig voor als je je auto wilt verkopen of als je aan een instantie moet aantonen dat jij de eigenaar bent.

Daarnaast bevat deel II belangrijke informatie over de auto, zoals het merk, type, en het chassisnummer. Dit kan ook cruciaal zijn bij verzekering of bij het aanvragen van een nieuwe kentekenregistratie.

Veel mensen zijn inmiddels overgestapt naar het digitale kentekenbewijs, maar het oude deel II kan nog steeds waardevol zijn, vooral tijdens de overgang.

Wie heeft ervaring met het gebruik van het oude kentekenbewijs? Hebben jullie het ooit nog nodig gehad?
5 maanden geleden
Deel 2 had je nodig voor verkoop, maar moest je thuis bewaren. Omdat het niet in de auto lag, kon een gestolen auto niet worden verkocht, of iig niet op een andere naam worden gezet.
5 maanden geleden
Als je met kentekenbewijs 1 A bij een overschrijvingsbureau kwam, dan kom je niet (legaal) geholpen worden. Je moest het kentekenbewijs deel 2 (de tenaamstelling/eigendomsbewijs) kunnen tonen, tezamen met een geldig legitimatibewijs.
jc54
5 maanden geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing