Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe kan het dat als ik elke keer auto rijd vaker rechts afsla dan links?

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
in: Auto's
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

Dat komt omdat we in NL aan de rechterkant van de weg rijden. Afslaan naar rechts is dan makkelijker want je hoeft dan niet de andere kant van de weg over. Op snelwegen sla je rechts af ook als je uiteindelijk naar links wilt, denk maar eens aan klaverbladen.
Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
Als je bij een rotonde linksaf wil, moet je eerst de rotonde oprijden. Dat zou je al als 'rechtsaf' kunnen zien maar is het feitelijk niet want je hebt geen keus. Om de rotonde te verlaten moet je altijd rechtsaf, ook als dat de afslag is die bij een normale kruising linksaf zou zijn geweest. Dus om linksaf te gaan, tel je 1, en misschien wel 2 keer rechtaf.

Als je het oprijden van een uitvoegstrook ook ziet als 'rechts afslaan', dan zou je in feite het invoegen moeten tellen als 'links afslaan'. Gevoelsmatig doen we dat laatste niet en voelt uitvoegen wel als rechtsaf. Daar ontstaat dan ook een scheve verhouding in het aantal keren linksaf en rechtsaf.
Inekez1
7 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing