Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Mag je van 2 ruitenwissers voor teruggaan naar 1 ruitenwisser. Onder de voorwaarde dat 1. een langere ruitenwisser plaatsen en 2. de andere afdoppen

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Auto's
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

De meningen zijn hierover nogal verdeeld. In onderstaande link zie je een voorbeeld dat door de RDW is goedgekeurd en waarbij de politie proces verbaal opmaakt. Duidelijk is dat het zicht rondom de bestuurder vrij moet zijn. Ben persoonlijk van mening dat: als je zelf een verandering aanbrengt, dat jou voertuig dan niet meer voldoet aan het typegoedkeuring welke voor jouw voertuig is afgegeven. Je voertuig kan dan in principe door de APK keurmeester worden afgekeurd.

http://www.flitsservice.nl/phpBB/juridisch/bezwschrift-1armige-ruitenwisser-beschikking-vernietigd-t41606.html
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Andere antwoorden (4)

Een ruitenwisser moet zo zijn uitgevoerd dat je bij regen vrij zicht moet hebben. 1 ruitenwisser langer maken vangt dit niet op. Het antwoord is dus, NEE.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Mercedes heeft ook 1 ruitenwisser op de auto( de oudere types, jaartal '95 tm '01) dus denk wel dat het mag, mits je het hele vooruit kunt meepakken..
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Hallo Albert1959,

Ik heb bij héél veel auto's de eenarmige ruitenwisser van Bonrath gemonteerd, en nooit problemen gehad met APK o.i.d. , dus ik denk dat het wel mag .

Groeten Leonard
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Ken de je citroen BX nog? Of de AX? die werden af fabriek met 1 wisser geleverd. Nadeel is dat ie helemaal rond moet dus zal "langer" duren voordat ie alles weg heeft gehaald. Minder prettig in hele heftige regen. Denk dus dat het geen probleem is. Bij mercedes gaat de wisser iets omhoog en omlaag tijdens 1 "draai" daardoor pakt ie een groter oppervlak. Maar idee is hetzelfde
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing