Waarom hebben de pakken van schaatsers een afwijkende kleur aan de binnenkant van het bovendijbeen?
zowel bij mannen als bij vrouwen
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Schaatsen. Vragen over Formule 1, hockey, tennis, voetbal, wandelen en hardlopen en wielrennen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
zowel bij mannen als bij vrouwen
Ik ga in oktober beginnen met schaatslessen. Schaatsen is er in mijn familie met de paplepel ingegoten, maar nu mag ik er dan toch eindelijk aan geloven door lessen te nemen in vorm, snelheid en natuurlijk leren pootje over. Nu heb ik tweedehands schaatsen van een ietwat nietszeggend merk. Dit zijn klapschaatsen waarvan men de schaats kan losklikken van de schoen om te kunnen kluunen. Nu ik lessen ga nemen, zou ik ook wel willen investeren in ietwat knappere schaatsen.
Ik ben een vrouw, en ik heb maat 38. Het probleem is hier alleen dat ik zwakke enkels heb, en het liefst zou ik een schoen willen die ook mijn enkels steun geeft. Is dit een probleem met het leren van de goede technieken? Ik zie het namelijk wel veel op de baan.
Graag zou ik gebruik willen maken van de pool van schaatskennis op deze site. Welke schaatsen zou ik misschien naar moeten kijken? Wat voor type? Ik doe ook graag toeren op natuurijs, dus klapschaatsen of niet?
Alle tips welkom!
Door dat ik zeer weinig schaats en ook geen supertalent ben zwik ik snel door mijn enkels met schaatsen. Dus heb ik een paar jaar geleden combi-noren gekocht. Ik zak er idd niet mee door de enkels en houd het daar door veel langer vol. Maar door de stijfheid van de schoen schaatst het toch minder comfortabel dan gewone noren. Stug omdat je je enkelgewricht helemaal niet kunt bewegen. Bestaat er een schoen/schaats die er tussen in zit? Dus wel de extra stevigheid van de schoen/enkel maar toch net wat meer beweging bij de enkel?
Toegevoegd na 59 seconden:
Foto 1 is een combi-noor en foto 2 een gewone noor.
Ik ben al een tijdje opzoek naar nieuwe klapschaatsen. Op dit moment schaats ik op het simpelste model van viking: de nagano marathon mid. Deze schaatsen zitten totaal niet lekker en zijn eigenlijk een beetje te groot. Dit ligt eigenlijk alleen aan de schoen. Zou ik op dit nagano onderstel ook bijvoorbeeld een gold 2005 schoen kunnen laten bevestigen? Of een heel ander merk zoals maple?
Toegevoegd na 16 uur:
Het leek mij logisch, maar ik zal het er nog een keer bij zetten. Ik bedoel natuurlijk een schaatsschoen.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing