Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Dat kan verschillen qua geloof. Bij katholieken moet de verlovingsring aan je rechterhand, bij protestanten aan je linkerhand. Als je getrouwd bent dan verhuist de ring naar de andere hand. In het volksgeloof gelooft men dat je rechterhand in verbinding staat met je hart, daarom moet aan die kant je trouwring gedragen worden.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Andere antwoorden (5)

Dat ligt eraan bij welk geloof je hoort, wij zijn katholiek en dragen de trouwring links en de verlovingsring rechts. Protestanten bv. dragen wel de trouwring rechts.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
1. --> rechts trouwring, links verlovings ring:
ik ben in het stadhuis getrouwd en moest het rechts aandoen
"geef elkaar de rechter hand"
bij katholieke mensen dragen zij het hun linkerhand das voor in de kerk!!

2. --> rechts verloving
links trouwring omdat de ader van je wijsvinger naar je hart doorloopt....romantisch he

3. --> Aan welke hand draag je je trouwring?
Er zijn verschillende tradities over aan welke hand je je trouwring hoort te dragen.
Voor welke traditie je kiest, zal afhankelijk zijn van je achtergrond, geloof of simpelweg waar jij je goed bij voelt.
Katholieken dragen de verlovingsring rechts en de trouwring links.
Protestanten dragen de ring(en) precies andersom...
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Ik ben atheist en draag mijn trouwring links, omdat ik rechts ben, en daar het meest er mee vast pak: Zo blijft de ring langer mooi.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Het is gewoon afspraak.

Het is gebonden aan bijvoorbeeld geloof (zoals hier aangegeven wordt met Katholiek en Protestants), maar ook verschilt het van cultuur tot cultuur en van land tot land.

Zelf ben ik getrouwd in een behoorlijk westers georiënteerd buitenland waar het toch veel gebruikelijker is om de trouwring links te dragen, ondanks dat de ceremonie (inclusief de burgerlijke) in de Anglicaanse (en dus protestantse) kerk plaatsvond.

Mocht het praktischer zijn om het over de andere boeg te gooien en de ring aan de andere hand te dragen dan is er natuurlijk niemand die je tegenhoudt.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Ja dat is afhankelijk van het geloof. De Grieken hebben ooit:) uitgevonden dat er een zenuw loopt van de ringvinger naar het hart. Dat zou de reden zijn dat deze vingers ringvinger heten omdat liefde (vaak) dmv een ring bekrachtigd wordt
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing