Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Welk weersvoorspellings bureau is het best te vertrouwen?

En als jullie denken dat het Knmi is kunnen jullie dan een tweede noemen? bvd

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Je kunt ze allemaal vertrouwen, als je een beetje een idee hebt van het weer, het is niet mogelijk om over het hele land in een paar korte zinnen te stellen waar het gaat regenen. Sommige gedeeltes van een voorspelling zijn erg betrouwbaar, andere zijn twijfelachtig, omdat de exacte beweging van een depressie niet te voorspellen is.

Vaak komen de depressies wat later aan of wat eerder, diepen ze uit of zwakken ze af. Ook is het lastig te zeggen hoeveel neerslag er precies gaat vallen. Zitten we in een hittegolf met vrij droge lucht dan is de voorspelling weer vrij simpel, omdat het een groot gebied met stabiel mooi weer is. Weinig wind blauwe lucht, zon en hoge temperaturen.

Voordeel van de verschillende weerberichten en weermannen is weer dat af en toe zo een weerman gelijk krijgt voor een bepaald gebied, zodat hij zijn marktaandeel weer wat kan vergroten. KNMI en Meteoconsult zijn beide betrouwbare instellingen, met goed opgeleide werknemers en ze maken gebruik van (voor zover ik weet) en van dezelfde weerdata en modelberekeningen voor het weer van West Europa.

Meteoconsult is dacht ik opgericht om specifieke weervragen van bijvoorbeeld landbouwers te beantwoorden, en met de komst van de commerciele en regionale televisie hebben ze zich ook op de landelijke en provinciale weerberichten gestort. Het is prettig dat we twee van dit soort instituten hebben, want zo kunnen ze elkaar scherp houden.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

Hier in nederland is er ook Metro consult .
Die gebruikt rtl 4 .
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing