Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

hoe kun je voorkomen dat je plantjes in een balkonbak wegrotten?

als er een flinke bui is geweest (en dan niet eentje) dan staat er zoveel water in mijn balkonbakken dat de plantjes gewoon wegrotten. de buren hebben er gaaten in gemaakt maar daar spoelt het zand weg. is worteldoek eronder misschien een oplossing?

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
in: Flora
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Maak gaten onderin de bak en doe er dan eerst een laagje kleikorrels (hydrokorrels) in. Eventueel een paar grotere steentjes of potscherven zodat de korrels die gaten niet precies verstoppen of er doorheen gaan.

In natte periodes kan het overtollige water uit de bak. In droge periodes houden de korrels juist langer vocht vast, dat ze dan geleidelijk weer afgeven aan de potgrond en je plantjes.

Er zijn ook speciale balkonbakken met een soort rooster en dubbele bodem. Die zijn zo gemaakt dat overtollig water weg kan en grond niet uitspoelt.
5 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing