Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Brein wil nu de downloaders aanpakken, maar hoe doen ze dat binnen de wetgeving?

Er is een privacy wetgeving. Dus zoeken ze willekeurige personen uit voor een huiszoeking, of vragen ze providers welke ip-adressen veel downloaden en doen ze dan invallen?

Welke methoden van opsporing mag brein hanteren zonder de wet te overtreden?
Welke rechten heeft de burger?

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
in: Wetgeving
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Ik kan me voorstellen dat BREIN geen rechten heeft om IP aan persoonsgegevens te koppelen. En het filteren op basis van IP adres lijkt me ook op het randje. Lijkt me vrijwel hetzelfde als de telefoon afluisteren. Ik DENK dat ze in de praktijk heel weinig kunnen, en dat dat exact de reden is waarom BREIN via de provider een ban probeerde in te voeren.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Andere antwoorden (1)

Nou downloaden van muziek en films is in ieder geval legaal. Uploaden daarvan niet.

Providers geven niet zomaar ip adressen aan brein en friends, zodra ze dat doen zijn ze veel klanten kwijt en houden ze veel bandbreedte over omdat bijna iedereen zijn snelle internet daarvoor gebruikt.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing