Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Mag de politie apparatuur innemen welke gebruikt is bij een illegaal openbaar feest?

Wanneer de politie afkomt op een illegaal feest, bijvoorbeeld in het bos, is de politie dan gerechtigd apparatuur zoals een aggregaat en geluidsboxen in te nemen?

Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
in: Wetgeving
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

Ja dat mogen ze alleen als het gehuurd is bij een bedrijf mag de eigenaar het zo weer ophalen is het prive eigendom heb je pech
Verwijderde gebruiker
9 jaar geleden
Ja, deze spullen kunnen in beslag worden genomen.

Gronden voor inbeslagname (algemeen):

Op grond van artikel 94 Sv kunnen voorwerpen in beslag genomen worden:

om de waarheid aan de dag te brengen
om wederrechtelijk verkregen voordeel aan te tonen
ter verbeurdverklaring
ter onttrekking aan het verkeer

In het geval van het illegale feest kan de apparatuur worden meegenomen als waarheidsvinding en daarna mogelijk na een verbeurdverklaring vernietigd worden. Het strafbare feit is immers gepleegd dmv de apparatuur.

Wat betreft huurspullen; het is maar de vraag of en zo ja de spullen dan terug gaan naar de verhuurder. De verhuurder zal u in elk geval aansprakelijk stellen als de apparatuur niet op de afgesproken datum terug wordt gebracht. Levert toch een flink risico op.
AlphaLimaSierra
9 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing