ben ik strafbaar als ik een feest geef met drank?
ik wil binnenkort een feest geven met een vriend van me. wij zijn alle twee 16 jaar en er komen alleen maar mensen van 16 en 17 jaar. mag de politie er iets tegen doen als wij drank schenken of krijgen wij problemen als er met iemand iets gebeurd als die naar huis fiets terwijl die onder invloed is mijn ouders denken namelijk van wel.
met vriendelijk groet,
Clint Bekkers
29.3K
29.3K keer bekeken
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Je bent 16, en hoewel de wet je niks kan maken, als je mijn kind was zou je ongelofelijk ongenadig op je flikker krijgen.....;-)
Jullie zijn allemaal nog de verantwoordelijkheid van jullie ouders.
Jullie zijn allemaal nog de verantwoordelijkheid van jullie ouders.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik denk dat we er vanuit kunnen gaan dat de ouders het goed vinden aangezien zij de drank wel moeten kopen. Voor de rest lijkt het me ieders eigen verandwoordelijkheid om niet te drinken als het van hun ouders niet mag.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Tja, mijn verbazing daar over zal ik dan maar weer onder stoelen en banken steken. Maar je zult maar de enige jongen zijn op dat feestje die van zijn eigen ouders "nee" te horen heeft gekregen en straks onder druk komt te staan in die groep - met andere ouders die het WEL goed vinden. Dan moet je verhipte sterk in je schoenen staan.
Vooral met het oude beproefde ' doe niet zo ongezellig'-argument dat drinkers graag gebruiken in de veronderstelling dat ze heel gezellig zijn als ze drinken....Ik drink al ruim 20 jaar niet meer, en krijg dat verwijt nog zeer regelmatig te horen. Hoeveel lastiger is dat niet voor een knulletje van 16 ?
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Dus mogen 30 jongeren niet drinken omdat 1 knulletje het niet mag van zijn ouders?
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Nee, officieel zijn ze alle dertig nog te jong om te drinken. Ik weet niet of er zoveel komen trouwens. Lijkt me wel een erg groot feestje voor de huiskamer....
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Heb jij kinderen, @Daphne91 ? Zou jij die verantwoordelijkheid op je nemen voor de minderjarige kinderen van een ander ?
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik ben van mening dat de kinderen zelf veranderwoordlijkheid kunnen nemen. Als je als 16 jarige mag werken en scooter rijden kun je ook verandwoordlijkheid nemen voor je drank gebruik.
Het is de grootste onzin dat je ze tegen alles moet beschermen en ze geen fouten mogen maken. Ik ben zelf pas jongere af. Van mijn ouders mocht ik gewoon al drinken en ik ben met dit voorrecht altijd goed om gegeaan.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Marleen een jaar geleden kraaide er niemand naar, waarom doe je nu steeds zo fel? Als de ouders toestemming geven en het is op particulier terrein mag het gewoon dus ik begrijp jouw reacties niet, die gaan veel te ver en 11 maanden geleden zouden ze helemaal nergens op slaan.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik ben altijd zo fel geweest, sinds een jaar of 15 ofzo. Ook toen er nog geen haan naar kraaide ;-) Van mij mag de drinkleeftijd zelfs wel naar 21 of 23. Ook 11 maanden geleden was echter 16 minderjarig en 18 niet.
Scheelt wellicht dat ik inmiddels kinderen in die leeftijd heb die er gelukkig heel goed mee om kunnen gaan, maar zie ook vriendinnen die beduidend minder sterk in de schoenen staan.
Ik ben zelf trouwens op mijn veertiende echt begonnen te drinken (ik weet niet eens of er toen een leeftijdsgrens was) - en op mijn twintigste weer gestopt ; teveel ellende van gezien. Zie er ook de lol niet meer van in.
Ze slaan ongetwijfeld nergens op voor iemand die niet zelf kinderen in die leeftijd heeft en ziet hoe slecht sommige jongeren met drank om kunnen gaan. Dat ik in zijn algemeenheid geen groot voorstander van drank ben (ook geen principiele geheelonthouder trouwens) speelt wel een rol denk ik. Ik trek de grens vrij laag.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik ben ook voor 21jaar maar dat is het punt niet. Je hebt het recht niet om zo fel te zijn en verkeerde dingen te roepen (vorig draadje). Ouders bepalen of hun kind mag drinken en drinken mag gewoon thuis.
Oja: ik drink niet eens en mijn oudste (15) maakt zich nu nog druk om een bonbon met likeur erin.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Ik betwijfel of je leeftijd en die van je kinderen er mee te maken hebben. Mijn zusje is 20, drinkt vrijwel nooit alcahol maar mijn ouders proberen dit juist wat te stimuleren...
En wij hebben goede ouders!
En wij hebben goede ouders!
HeerVoldemort
10 jaar geleden
Ik vind het maar betutteling van de overheid. Wat mij betreft was de leeftijd gewoon 16 gebleven, zowel voor roken als voor drank.
De overheid moet eens ophouden met hun bemoeizucht naar onbelangrijke dingen. Ja er zijn veel coma zuipers en ja er zijn te veel mensen die niet goed met drank om gaan. Maar om daar nu de meerderheid van de mensen die er wel normaal mee omgaan op te pakken vind ik verkeerd.
Als je 16 bent en een keer een drankje neemt of een keer een paar drankjes...of elk weekend een paar drankjes is daar niets mis mee.
Ga lekker 18+ mensen pakken die met alcohol op achter het stuur kruipen. En pak die mensen GOED!
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Daar ben ik het nu ook weer niet mee eens, ten eerste worden die minderjarigen nu ook niet allemaal gepakt dus ze hebben nog steeds genoeg mensen om die dronken rijders te pakken ook al is dat ook moeilijk. Verder is er WEL iets mis mee als je een paar drankjes neemt. Elk glas alcohol vernietigd hersencellen, zeker tot je 23ste! Verder moet je gewoon elk glas willen uitstellen. Onderzoek heeft aangetoond dat er maar een jaar gemiddeld zit tussen je eerste glaasje en de eerste keer echt dronken en pubers hebben gewoon niet goed door wanneer ze dronken zijn voor het te laat is.
HeerVoldemort
10 jaar geleden
Ik bedoel met het "pakken" van die 16 jarigen. Pakken in figuurlijke zin, dus niet "oppakken"
Je zult mij niet over de politie horen klagen. Die doen gewoon hun werk, ook als dat inhoud dat ze 16 jarigen met alcohol oppakken. Zo is de wet (al ben ik het er niet mee eens)
Met het pakken van 18+ en alcohol achter het stuur bedoel ik dat ze die mensen keihard moeten aanpakken. Gewoon direct invorderen rijbewijs en bij een dodelijk ongeval keihard pakken voor moord en niet "dood door schuld"
Misschien was ik dan een burgertrutje...
Ik ben twee keer in mijn leven dronken geweest.
1x toen ik 19 was, en 3 jaar geleden van 4 glazen dropshot die verkeerd vielen.
Ik ben twee keer in mijn leven dronken geweest.
1x toen ik 19 was, en 3 jaar geleden van 4 glazen dropshot die verkeerd vielen.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
@Clintbekkers, jouw ouders hebben het bij het rechte eind. Als een van de feestgenoten naar huis fietst (sowieso is te veel op in het verkeer strafbaar - op de fiets is ook in het verkeer) kan de fietser van 16 of 17 jaar, zijn ouders en de ouders bij wie het feest plaatsvond, grote problemen krijgen. Als die fietser onder invloed onderweg een ongeluk veroorzaakt krijgt men héle grote problemen.
Het verbaast mij steeds weer dat er zoveel weldenkende volwassenen zijn die de jeugd leert dat wetten er zijn om overtreden te worden. Die wetten zijn er niet voor niets gekomen. Niet om te betuttelen, maar om te beschermen. Ga eens kijken in het weekend bij de eerste hulpposten.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Welke wet wordt hier overtreden JoanDArc?
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Nu ja toch maar een levensteken hierover van mij. Toen ik kind was (ik ben een fossiel dus dat is lang geleden), beschouwde men het als normaal dat je met Pasen, Kerstmis of een verjaardag eens een glaasje wijn kreeg. Je ouders konden dan beoordelen wat voor effect dat op iemand heeft, helemaal niet zo' n gek idee. Maar om baby' s stil te houden kregen ze een klontje suiker waarin jenever was opgezogen. Niet zo' n goed plan.
Maar nu zijn we te fel doorgeslagen naar de nadere kant. Er mag weinig, dus zuipt slikt en spuit men stiekem. Dus krijg je excessen als zuipketen. Blijkbaar houden de ouders van nu (hoor mij nou) hun kinderen minder in de gaten dan 40 jaar geleden? Overigens denk ik dat stringente drankwetgeving alleen maar de criminaliteit in de hand werkt. Zie de geschiedenis van de drooglegging in de USA 1917-1933. Daar heeft de onderwereld schatten aan verdiend. Trouwens voor drugs geldt hetzelfde -- maak het niet extra interessant door het te verbieden... En betutteling, tsja als ouders niet voldoende controle houden springt de overheid in een ' gat in de markt' want ' men' vindt dat er toch iets moet gebeuren. Mooi boemerang-effect van hypocrisie trouwens.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Willem, die zuipketen staan gewoon op het terrein van de ouders met toestemming en die bestonden jaren geleden ook al. Je kind wennen aan alcohol is te gek voor woorden op jonge leeftijd, doe je dat ook met sigaretten? Je hoeft een kind niet te wennen aan alcohol en drugs en roken en je hoeft ook niet te kijken wat er gebeurt als het drinkt.
Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
+ @Willem, van mij ook een plus, als je mijn reactie goed leest, onder het antwoord van Marleen, dan lees je dat ik ook liever een andere oplossing had gewild voor het comazuiprobleem. Zelf voor de kosten op laten draaien door personen van 16 en 17 jaar was juridisch nog geen haalbare kaart. Er is voor een andere oplossing gekozen, niet de schoonheidsprijs, maar men moest wat.
Heb je meer informatie nodig om de vraag te beantwoorden? Reageer dan hier.