Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Heeft een jonge alleenstaande moeder van 24 ontheffing voor solliciteren. En moet ze haar studiebeurs gaan opmaken, dus verplicht naar school?

Toegevoegd na 14 minuten:
Ik vergeet te zeggen dat zij in de bijstand zit.

Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
in: Wetgeving
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Bijstandsmoeders met kinderen tot 5 jaar worden gevrijwaard van de verplichting te solliciteren. Daarover zouden het kabinet, de coalitiepartijen en de oppositiepartijen D66, ChristenUnie en SGP een akkoord hebben bereikt.
SGP-leider Kees van der Staaij maakte melding van de overeenkomst tijdens een debat dat was georganiseerd door het Nederlands Dagblad, meldt de krant.

Ook de door het kabinet gewenste verplichte tegenprestatie voor bijstandsgerechtigden en de vier weken wachttijd voordat een uitkering wordt verstrekt gaan mogelijk op de helling.

Als je niet leerplichtig meer bent (wat je na je achttiende niet meer bent), dan hoef je je studiebeurs niet vol te maken, wel moet je bij een onafgemaakte opleiding je ontvangen beurs terugbetalen, als je een prestatiebeurs hebt.

Toegevoegd na 1 uur:
Je moet nog wel zelf om ontheffing van de arbeidsplicht vragen.
Verwijderde gebruiker
11 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing