Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Wetgeving. Vragen over politiek en overheid, verkiezingen en samenleving vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Erven achternichten nu anders dan vroeger?

De situatie is als volgt.
A overlijdt en heeft geen kinderen en geen broers/zussen. Van zijn vaders kant leven nog 2 kinderen van zijn tante en van moeders zijde leeft geen tante / oom meer en zij hadden ook geen kinderen. Van moeders zijde leeft nog wel de 2 kinderen van de tante van de moeder van A.
Stel nalatenschap van A is 100.000. Wie Erven dan wat volgens het nieuwe en het oude erfrecht?

De tweede vraag is , stel de achternichten van moeders zijde leven ook niet meer en hebben verder geen kinderen. Hoe is dan de verdeling?

erotisi
2 weken geleden
in: Wetgeving

In hoeverre kan een machtiging worden doorgegeven?

Eigenlijk is de eerste vraag of een machtiging überhaupt kan worden doorgegeven.
Met doorgeven bedoel ik dus dat de gemachtigde zelf ook weer iemand machtigt tot gehele of gedeeltelijke overdracht van bevoegdheden.
Bijvoorbeeld een executeur testamentair of advocaat of gevolmachtigde etcetera.

erotisi
een maand geleden
in: Wetgeving

Is een opsporings- of aanhoudingsbevel voldoende voor stuiting van verjaring, of is actie vereist?

In het strafrecht kan de verjaring van een strafzaak worden gestuit door bepaalde handelingen, zoals het uitvaardigen van een opsporings- of aanhoudingsbevel. De vraag is of het enkel uitvaardigen van zo’n bevel op zichzelf voldoende is om de verjaring te stuiten, of dat er ook een daadwerkelijke handeling moet plaatsvinden, zoals het proberen van een aanhouding, een staandehouding, of de officiële betekening van het bevel aan de betrokkene.

Hoe wordt dit juridisch beoordeeld, en zijn er specifieke vereisten waaraan voldaan moet worden om de stuiting rechtsgeldig te laten zijn? Het gaat om algemene gevallen waarin iemand niet op de hoogte is gesteld van vervolgingsmaatregelen.

In dit geval heeft de persoon geen GBA adres ambtshalve uitgeschreven omdat persoon in het buitenland woont, dus aanmaningen, brieven e.d. konden nooit worden ontvangen.
Deze vraag heeft ook betrekking op boetes, schadevergoedingsmaatregelen e.d.

2 maanden geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing