Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Heeft het Hogerhuis nou wel of niet een recht van amendement?

Volgens de boekjes niet, maar als ik lees over de verwikkelingen rondom Brexit begin ik te twijfelen.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Ja, wetgeving wordt regelmatig geamendeerd op initiatief van het Hogerhuis.
Wanneer een wetsvoorstel in beide huizen is gepasseerd, wordt deze teruggebracht naar het eerste huis (waar het is begonnen) voor eventuele wijzigingen die door het tweede huis zijn overwogen.

Als het Lagerhuis wijzigingen in de wet aanbrengt, moet het Hogerhuis hiermee akkoord gaan of alternatieve voorstellen doen.
Als het Hogerhuis het niet eens is met amendementen van het Lagerhuis, of alternatieve voorstellen doet, wordt het wetsvoorstel teruggestuurd naar de Lagerhuis.
Een voorstel kan heen en weer gaan tussen elk huis totdat beide huizen overeenstemming bereiken. Dit staat bekend als 'ping pong'.
SimonV
6 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Bekijk alle vragen in deze categorieën:

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing