Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

waarom hielpen de Amerikanen ons in de 2e wereldoorlog?

De VS raakten betrokken in de oorlog na Pearl Harbor, maar dat was met Japan en niet met Duitsland. Was de Amerikaanse en Canadese hulp naastenliefde of was er ook een politieke motief om aan de Europese oorlog deel te nemen?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (4)

Na de aanval op pearl harbor verklaarde de amerikanen japan de oorlog waarna duitsland amerika de oorlog verklaarde dat is dus de aanzet om voor amerika duitsland ook te kunnen aanvallen.
13 jaar geleden
Er was echt geen sprake van "naastenliefde" of een politiek motief. De enige reden was economisch, omdat de VS Europa als hun achtertuin en het afzetgebied van Amerikaanse producten zag.

Hetzelfde als nu speelt met almaar die uitbreidingen van de EU, puur economisch.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Anders waren wij soviet geworden, communistisch. Dat zag amerika niet zitten want dan hebben ze geen invloed in europa.. En nu wel
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
vanwege het opkomende muntstelsel van de duitser. de russen en mogelijk uit testen van de a-bom op een echt doelwit
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing