Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe heet zo'n granaat die de duitsers in de wo II gebruikten? Het is een soort van stok.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Dat heet een steelgranaat.

Toegevoegd na 5 minuten:
Ofwel Stielhandgranate

Door die stok kon je er makkelijk ver mee gooien, wat handig is want hij moet niet vlak voor je ontploffen.

Vanaf 1917 zat onderaan de steel een dop met een touwtje. Door daaraan te trekken werd de granaat op scherp gesteld en had je 4 a 5 seconden om hem weg te gooien.
Overigens was de Stielhandgranate tot het eind van WOII in gebruik.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden

Andere antwoorden (7)

Pantzerfaust . Niet verder vertellen hoor !

Toegevoegd na 11 uur:
Jullie moeten de vraag voor je reageert GOED lezen ! Het gaat hier om 'n granaat uit de TWEEDE W.O.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
de geallieerden noemden hem ook wel potatomasher
(aardappelstamper)
14 jaar geleden
dat is de stielhandgranate m24 de opvolger van de steelhandgranaat uit de eerste wereld oorlog deze granaat zit aan een stok om hem verder te kunnen werpen dan de standaard (granaatappel)granaat en hij is naar mijn mening ook fijner om te gooien (ja heb ervaring hiermee)

het nadeel van de m42 is dat je de kop ervan moet verwijderen om de ontsteker te-plaatsen en je een schroefdop moet weg draaien om bij het ontstekingskoord te-komen dit koord moet je trekken voor het werpen
dit probleem werd in 1943 opgelost met de m43 granaat welke de ontsteking niet meer in de bodem had zitten maar aan de kop

er was ook nog een splinter kap voor gemaakt om de granaat effectiever te-maken daar de granaat in beginsel niet werkt met splinter werking maar zuiver op de drukgolf

je kon ook 1 granaat met meerdere koppen bundelen om tegen tanks tegebruiken

bijgevoegd enkele afbeeldingen

eerste wereld oorlog model m17:
http://www.forumeerstewereldoorlog.nl/wiki/index.php/Afbeelding:Stielhandgranate_M1917_schema.JPG
m24 dorsnede:
http://de.academic.ru/pictures/dewiki/83/Stielhandgranate24.JPG
m43:
http://www.mfiap.com/airsoft/Late_M43.JPG
de splinterkap:
http://bilder.zib-militaria.de/pics/235.jpg
granaat bundel:
http://www.thanksgis.com/Nouveau%20Gozzo/Images/ArmesAlle/GrenadAssemble.jpg
de vergelijking tussen de aardappelstamper en de granaat:
http://www.profilm.de/fundus/4201.jpg
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Steel granaat!
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Afhankelijk van het formaat, kan het zowel de steelhandgranaat als de pantservuist zijn. De 1e was zo'n 50 cm lang en werd behalve voor oorlogsdoeleinden ook veelvuldig voor het vissen gebruikt. De pantservuist was ongeveer 120 cm en werd gebruikt om (het woord zegt het al) gepantserde voertuigen uit te schakelen. Een redelijk effectief wapen, behalve bij de russische T 34 tank. Die was te zwaar gepantserd.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
een steelgranaat, die ''stok'' was een handvat voor de grip. het zou daarom makkelijker gooien zijn.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing