Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat is nou de goede spelling (zie uitleg)?

Office 2010 zegt bij deze woorden: Verwijderd en verwijdert steeds dat het fout is (ook als je het aangepast heb naar zijn correcties).

Wat is nu de goede spelling in deze zin:

die op enkele meters van hem verwijdert stond

Toegevoegd na 4 minuten:
Ik heb het zelfde ook in deze zin:

dat zijn blauwe ogen weerspiegeld werden.

Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (4)

verwijderd
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Wanneer het al verwijderd is; moet het met een d.

"die op enkele meters van hem verwijdert stond"
Jouw zin, een t.

Het is verwijderd.
Hij verwijdert de sticker.

Toegevoegd na 3 minuten:
Ik heb het zelfde ook in deze zin: dat zijn blauwe ogen weerspiegeld werden. Is verleden tijd of voltooid. D dus.
Weerspiegelde!
Verwijderde!

Ik verwijder
Hij verwijdert
Hij heeft verwijderd.

Het is inderdaad wat ingewikkeld!

Toegevoegd na 52 minuten:
Verwijderd, bij de eerste vorm, sorry!
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
In geval van een voltooid deelwoord, zoals hier, is het met een -d. Tenzij de stam eindigt op k, f, s, ch of p. Want dan eindigt het voltooid deelwoord op een -t.

Je schrijft "verwijdert" als het niet een voltooid deelwoord, maar een persoonsvorm betreft met de uitgang stam+t.
Verwijderde gebruiker
14 jaar geleden
Door de zin in onvoltooid verleden tijd te zetten kan je erachter komen wat de juiste uitgang is: Het ding verwijderde zich enkele meters van hem (verwijderde met een d) - wordt in de voltooid verleden tijd: Het ding was enkele meters van hem verwijderd (verwijderd ook met een d).
Zijn blauwe ogen weerspiegelden in het brillenglas - wordt: Zijn blauwe ogen werden weerspiegeld. Hij werkte aan een opdracht - wordt: Hij heeft aan een opdracht gewerkt. Hij streepte de fout aan - wordt: Hij heeft de fout aangestreept.
Hopelijk is het zo duidelijk.
Amadea
14 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing