Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat wordt er bedoeld met de uitspraak dat we niet moeten spreken van fictie of non-fictie boeken maar van boeken met/zonder fictie?

Frank Westerman, een Nederlandse schrijver, zei toen hij De Gouden Uil won met zijn boek El Negro dat we niet meer moesten spreken van fictieboeken en non-fictieboeken, maar van boeken met of zonder fictie. Ik snap niet wat hiermee bedoelt wordt. Wat is überhaupt het verschil tussen die 2 uitspraken?

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Hij bedoelt dat de meeste boeken voor een deel verzonnen zijn. Zelfs als een waar gebeurd verhaal nageschreven wordt stopt een auteur er elementen bij om het smeuïger of spannender te maken, terwijl hij of zij niet kan weten of het zo in werkelijkheid gegaan is. Verzonnen is fictie. Een sprookje is sowieso geheel fictief. Maar een historisch boek kan dus ook fictieve elementen bevatten (en zal dat in veel gevallen ook hebben).
Amadea
10 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing