Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom is mijn boom nog half kaal?

Ik woon hier nog niet zo lang, vorig jaar in juli was deze boom echt vol met blad, nu is hij nog half kaal naar het lijkt aan 1 kant, de rest van de buurt zie ik volle bomen, ik weet ook niet wat voor boom het is ik ben een leek. Wie weet wat er aan de hand is met deze boom.

Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

Misschien heeft hij te weinig zon of voeding!!

Greets carlijn
Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
Je hebt een Liriodendron Tulipifera. Het wordt ook wel Tulpenboom genoemd en is familie van de Magnolia. De Liriodendron bloeit in de zomer met gelige, tulpvormige bloemen.

Deze boom is niet goed gesnoeid. Dit soort bomen kan sowieso niet zo goed tegen ingrijpend snoeien, maar takken snoeien op een meter of halve meter van de stam is vragen om problemen bij deze boom. Iemand heeft de Liriodendron gesnoeid alsof het een knotlinde is, waarschijnlijk omdat de boom te breed werd.

Best kun je nu wachten tot het blad dat wel groeit volledig aan de takken zit. Tijdens de ontwikkeling van de bladeren kun je beter even niet snoeien. In juni kun je dan al het dode hout weghalen, tot vlakbij de stam. Hopelijk blijft er dan nog iets van een mooi model over. Houd er wel rekening mee dat de takken die nu wel bladeren hebben een volgend seizoen alsnog kunnen afsterven. Het is duidelijk dat de tak aan de linkerkant na het grove snoeien toch minimaal 2 keer is uitgelopen.
6 jaar geleden
Je echte tulpenboom is behoorlijk ziek met veel dode takken.
Mogelijk vorst schade van afgelopen winter
Verwijderde gebruiker
6 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing