Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

De Vena Porta is de Latijnse naam voor de (lever) poortader. De poortader brengt bloed van de maag, milt en darmen naar de lever.

'Flow' is de hoeveelheid bloed die er door stroomt.

Bovenstaande weet ik zeker. Onderstaande is een interpretatie van mijn kant:

'Talig' weet ik dus niet zeker. Het zou een afleiding van het woord 'telling'
of 'aantal' kunnen zijn (tellen van aantallen bloedcellen o.i.d.)

Van 'Plaat' maak ik dan 'foto' of een (plaatje van) een grafiek,

Het zou dus kunnen gaan om een plaatje van een grafiek waarop de hoeveelheid doorstroming van bloed door de poortader af te lezen valt.
Vaak maken radiologen gebruik van een spraakherkennings systeem. De radioloog spreekt de tekst in, en het computerprogramma maakt er tekst van voor het verslag. Helaas wordt dat niet altijd gecontroleerd en dan krijg je onzinteksten zoals deze. Vaak helpt het als je de tekst hardop leest en dan luistert waar het op lijkt. Er had moeten staan "er is hepatopetale flow in de vena porta" wat betekent dat het bloed in de vena porta stroomt richting lever (en dat is normaal).
4 maanden geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing