Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Op dit moment is er in Nederland maar één patientje met progeria. Verrassend, omdat er in Belgie maar liefst VIER zijn, waarvan - helemaal opmerkelijk TWEE in EEN gezin. Een kans van 1 op ....miljoenen.

Toegevoegd na 5 minuten:
Het Nederlandse patiëntje is de inmiddels ongeveer 6/7 jarige Bjorn Nabuurs. De tweede link is naar zijn website.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden

Andere antwoorden (4)

Het syndroom van Marshall-Smith. Er zijn in Nederland drie kinderen met deze ziekte (wereldwijd zijn dat er ongeveer 20).
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Ik weet niet of jij dit als ziekte kan zien : maar er zijn er maar enkelen in nederland die de ingewanden in spiegelbeeld hebben : de ingewanden zitten net aan de andere kant dan normaal is !
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Familiaire drukneuropathie, helaas. Gelukkig heel zeldzaam.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Een vriend van mij had problemen die uiteindelijk, na jaren, veroorzaakt bleken te worden door de hypophyse. Z'n hormoonhuishouding was totaal verstoord. Een boel artsen misten die diagnose, omdat die maar 2 x per jaar in Nederland gesteld wordt, en alleen in het Erasmusziekenhuis in Rotterdam kan worden behandeld met een operatie.
Verwijderde gebruiker
15 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing