Hoe kan ik stoppen voor andere mensen te denken?
Ik denk altijd aan anderen en voor anderen. Vroeger als iemand pijn had moest ik altijd het hardst huilen omdat ik het zo erg vond voor diegene. Ook denk ik altijd gelijk aan hoe ik iemand kan helpen en wil ik altijd mensen waarvan ik hou verrassen met cadeautjes.
Maar het vervelendste is nog dat ik altijd al automatisch denk voor iemand anders. Terwijl ik dat niet eens door heb maar pas merk als er ruzie is of iemand mij erop wijst.
Ik heb een aantal jaar geleden wel een moeilijk tijd gehad met een narcistische vader en heb gelukkig geen contact meer met hem maar weet dat ik dit al had toen ik heel jong was. Vooral iedereen te willen helpen heb ik altijd al gehad.
Ik zou graag willen weten of hier een naam voor is of dit 'gewoon' verkeerd is aangeleerd. Natuurlijk wil ik ook erg graag weten wat ik eraan kan doen want mijn relatie lijdt er toch zeker wel onder.
Groet.