Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Wat zijn deze bulten om mijn vinger?

Ik heb deze bulten al best lang op mijn vinger zitten (zie foto) maar weet iemand wat ze zijn? Ze doen trouwens geen pijn.

Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (2)

Het lijken wratten, zelf had ik ook wratten die er bijna exact zo uitzagen. Als je het nog echt zeker wilt weten kun je het beste naar de huisarts gaan.
Verwijderde gebruiker
7 jaar geleden
Het lijken mij eerder mucoïd cystes dan wratten. Een mucoïd cyste zit op het laatste gewrichtje van de vinger of rond het nagelbed. Het is een met vloeistof gevulde verdikking van de peesschede. Dit komt het meest voor op de wijs- en middelvinger van de dominante hand. Gezien de foto klopt dat bij jou.

De cyste wordt waarschijnlijk veroorzaakt door slijtage van het onderliggende gewrichtje in combinatie met het omliggende steunweefsel. Hierdoor kan er een lek optreden van gewrichtsvloeistof. Deze vloeistof hoopt zich op vlak onder de huid en vormt zo een mucoïd cyste.
Amadea
7 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing