Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Ik heb een te langzaam werkende schildklier, Mijn huisarts vertikt het om mij er medicijnen te geven, Mag hij dit zomaar doen?

Toegevoegd na 3 minuten:
Ik heb last van gewichtstoename, duizelig, erg vermoeid, pds (prikkelbare spastische darm), koud , kou tolerantie, stijf in handen en bekken

Toegevoegd na 32 minuten:
ik krijg steeds de vraag of er testen zijn gedaan, ja er zijn al 3 testen gedaan om te kijken of het erger word en mag ook niet naar de internist

Toegevoegd na 1 dag:
vanmorgen ben ik naar de huis arts geweest en hij heeft mij eindelijk medicijnen euthyrox 50mg voor geschreven, hij wilde weten hoelang ik dit vol kon houden onder medicijnen, niet lang dus

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (9)

Ja, natuurlijk mag hij dat doen.
Je kunt een arts toch niet verplichten om medicijnen voor te schrijven?

1] Is de diagnose werkelijk gesteld, zijn er testen gedaan, is de uitslag bevestigd?

Dan zou je een second opinion kunnen aanvragen of overwegen een andere huisarts te nemen.

2] Denk je zelf dat het je schildklier is omdat je een aantal symptomen hebt en daarover gelezen of gehoord?
Dan kun je in ieder geval testen aanvragen.

Toegevoegd na 3 minuten:
PS: waarom heb je bij "expertise" in je profiel
dat verhaal over een spuitje staan?
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Is het gediagnostiseerd dat jouw klachten idd van je schildklier afkomen? Via bloedonderzoek? Zo ja, is het raar dat hij geen medicijnen wil voorschrijven, of een verwijzing naar een internist. Je zou een andere huisarts kunnen nemen.

Je kunt sowieso ook een verwijzing naar een internist vragen, die kan je helemaal onderzoeken of dit idd een schilklierprobleem is, en je de juiste medicijnen geven.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Indien jouw huisarts je gediagnostiseerd heeft in deze, zou hij je ook informatie, medicatie óf doorverwijzing moeten geven. Ik kan me haast niet voorstellen, dat een huisarts deze diagnose stelt, en jou zo weer naar huis heeft gestuurt (maar de medische wereld blijft mij verwonderen, dus ook dat is een mogelijkheid)

Zelf kun je ook een hoop doen aan een traag werkende schildklier. Het geheim zit hem in voeding.
Producten die helpen hiertegen zijn bijvoorbeeld:

Jodium - Voedingsmiddelen die veel jodium bevatten:
Zeewier (Kelp)
Zeevis
Eieren
Jozo zout

Voedingsmiddelen met Vitamine B en Selenium:
Eidooier
Noten (Pecannoten)
Avocado
Peulvruchten
Linzen
Boekweit
Orgaanvlees
Sojaolie
Levertraan

Diverse Groenten en Granen:
IJsbergsla
Uien
Spruitjes (beetgaar)
Broccoli
Bloemkool en koolsoorten (gekookt)
Radijs
Maïs
Cassave.

Dit is nog maar een klein voorbeeld natuurlijk, er zijn nog veel meer dingen die je kunnen helpen.

Tevens is de regelmaat in je eten van belang. 6 (kleinere) maaltijden, verdelen over de dag, om je metabolisme op een mooi gestaag standje te houden is al erg effectief.

Indien je niet tevreden bent over je huisarts, kun je een second opinion aanvragen bij een andere arts. Ik zou in ieder geval juist geen medicatie willen in eerste instantie. Het leef/eetpatroon aanpassen zou je op weg kunnen helpen. Indien dit echt niet werkt, kan je altijd nog op medicatie overstappen indien de huisarts dit goed bevind.

Hier vind je hele uitgebreidde info!
http://mens-en-gezondheid.infonu.nl/diversen/3868-schildklier-problemen-middelen-tips.html
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Als een huisarts een aantal test (neem aan bloed en urine) onderzoekjes laat uitvoeren om 'globaal' vast te stellen wat er met jou aan de hand is. Is begrijpelijk. Idem dat hij ivm de onderzoeken (nog) geen medicatie wil toedienen ook.

Maar dat je het gevoel hebt dat hij een beetje aan het experimenteren is en jou niet wil doorverwijzen is onaanvaardbaar.

Stel de huisarts een deadline. Binnen een redelijke termijn zeg 14 dagen, komt hij met 'zijn' conclusie en verwijst je door naar een internist. Of hij stuurt je direct door.

Google rond op internet en kijk of je een ziekenhuis (liefst academisch) bij jou in de buurt is met een goede maag/darm poli. Meeste ziekte verzekeraars hebben een wachtlijstconsulent welke je kunnen aangeven hoe lang de wachtlijst is en zelfs voor jou een afspraak kunnen maken.

Evt. Stap over naar andere 'huisartspraktijk'. Is misschien iets verder reizen maar elke keer een 'gevecht' over medicatie is uiterst vervelend.

Veel sterkte.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Vraag de testresultaten op bij de doktersassistente en vraag dan bij een andere huisarts een second opinion.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Je huisarts zal wel goede redenen hebben om je (nog) geen medicijnen voor te schrijven, je kan hem gewoon vragen waarom dit is.
Misschien is de uitslag nog niet alarmerend genoeg volgens de cijfertjes, wat niet betekend dat jij niet veel last kan hebben.

Het goed 'instellen ' van de schildklier gaat erg moeizaam, misschien wil de dokter eerst kijken of de bloedwaarden veranderen.

Maar je kan het pas weten als je er over praat met je huisarts.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Aan de andere kant, zijn er nog veel huisartsen die waarden die net niet goed zijn, toch als redelijk accepteren en menen dat je daar nauwelijks of geen klachten van kunt hebben.

Zelfs waarden net op het randje van de normaalwaarden kunnen bij sommigen wel degelijk klachten geven. Omdat zij voor hen NIET normaal zijn.

De normaalwaarderange is vrij breed, terwijl ieder individu een veel nauwere range heeft.

In het bovenste berichtje staat dat er een waarde niet goed is. Welke is dat? TSH (Thyreoid Stimulerend Hormoon), FT4 (vrije T4) of FT3 (vrije T3)? Ben je al meerdere malen getest?

Als de TSH te hoog is, maar FT4 en FT3 nog normaal spreekt men van subklinische hypothyreoïdie. Subklinisch betekent dat je hier nog geen klachten van kunt hebben. Maar, veel schildklierspecialisten vinden dat inmiddels een verkeerde term. En spreken liever van een milde hypothyreoïdie. Want, je kunt daar wel degelijk klachten van hebben!

Wat je kunt doen. Vraag al je schildklierwaarden op, vraag of er meerdere malen geprikt is. Kijk of er een stijgende lijn in de TSH is. Vraag of er antistoffen (anti-TPO, TSI) geprikt zijn. Zijn die antistoffen positief met een net te hoge, of net niet te hoge TSH (kijk naar de laboratorium referentiewaarden) dan is het zeer goed mogelijk dat je een beginnend schildklierprobleem hebt en dan kan je behandeld worden. Vaak begeeft de schildklier het toch beetje bij beetje.

Misschien heb je zo wel genoeg munitie voor een doorverwijzing via je huisarts.

Wil je huisarts niet meewerken, vraag je zorgverzekeraar (maar dan heb je een relatiebreuk met je huisarts) voor een second opinion (bij een endocrinoloog = internist gespecialiseerd in de hormonen!).

Een andere mogelijkheid: vraag (zie laatste link) hier een second opinion. Daar zit een kundig endocrinoloog, voormalig wetenschappelijk onderzoeker op schildkliergebied. Wel heb je dan je bloedwaarden nodig!

Wil je meer lezen, zie links hieronder, op het forum van HmnH zou ik je vraag eens neerzetten. Bovenaan staat een link naar het oude forum, waar je al veel kunt lezen.

Toegevoegd na 1 minuut:
zou ik = zou je .....
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
als je het niet eens bent met je huisarts kun je altijd nog een second opion laten maken bij een andere huisarts
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Een schildklier die "te langzaam" werkt, moet worden behandeld. Afwijkingen en klachten nemen anders op termijn meestal enkel toe. Afhankelijk van de waarden, moet er een bepaalde hoeveelheid medicijnen genomen worden, wat soms wat zoeken kan zijn. Alleen als je arts geen aanwijzingen vindt die op een slechte werking duiden, zou hij/zij dit mogen weigeren. Het kan ook zijn dat andere oorzaken de werking van de schildklier negatief beïnvloeden en/of de andere symptomen veroorzaken. In dat geval moet er op deze oorzaken gewerkt worden en het verloop goed opgevolgd worden, ook wat je schilklierwerking betreft. Dat je slechts 1x per jaar getest wordt voor je schildklier, wijst er eerder op dat ze deze eerder willen uitsluiten als oorzaak dan dat er sprake is van opvolging. Indien de testen echter wel afwijkende waarden tonen; onmiddellijk een tweede opinie inwinnen, bij voorkeur bij een specialist. Ook indien je de diagnose van je arts of de resultaten van de testen niet vertrouwt, raadpleeg je best een andere arts. Het zou echter erg begrijpelijk zijn, indien je je al lang ellendig voelt, dat je dolgraag een oorzaak voor je problemen wil vinden. En daarom de niet-diagnose in vraag stelt omdat de symptomen zo passen. Zomaar effe experimenteren of er beterschap is als je schildkliermedicijnen neemt, raad ik af. Van een overactieve schildklier wordt je ook doodziek.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing