Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Hoe van suikerverslaving geraken?

Goedemiddag,
Wie kan mij helpen? Ik heb al zolang ik me herinner een enorme drang naar suiker. Heb al vanalles geprobeerd, tot zelfs hypnose. Dat hielp, maar ook maar weer tijdelijk. Nu had ik sinds november 2020 een klik gemaakt en snoepte ik (bijna) niet meer. Geen koek, geen snoep, geen zoetigheid. Had ik honger of zin, dan at ik nootjes of een boterham met kaas. Dit ging zeer goed en ik viel af. Ik stond zelfs in de winkel naar al het snoep te kijken en had er echt geen zin in. Ik moest zelfs geen moeite doen. Dit ging goed tot augustus 2021. Toen ging het stilaan (maar toch redelijk snel) terug slecht. Ik had constant een drang naar zoet en kocht weer koek etc. Ik weet dat ik dit niet mag en toch kan ik het niet meer laten.Men zegt toch altijd dat je lichaam en je geest na een paar weken zonder zoet, dit niet meer nodig hebben en er niet meer naar verlangen. Dat blijkt dus je reinste flauwekul te zijn. Ik begin hopeloos te worden. Is er dan echt niets wat je kan doen op DEFINITIEF van je suikerverslaving te geraken?

Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (1)

Voor een groot deel zal het toch van je wilskracht afhangen of je ervan afkomt. Ik kan me voorstellen dat het in tijden van stress of verdriet moeilijker is de verleiding te weerstaan.

Hopelijk helpen deze onderzoeksgegevens enigszins:

Studies hebben aangetoond dat slechte slaap leidt tot een intenser verlangen naar suiker. Probeer dus voldoende te slapen.

Een onderzoek waarin werd gekeken naar MRI-scans van mensen die een eiwitrijk ontbijt aten, vond verminderde activiteit in de hersengebieden die verband houden met onbedwingbare trek. Probeer wat eiwit aan je ontbijt toe te voegen en kijk of het je helpt om minder suiker te gebruiken in de dag.

Een andere manier om met een suikerverslaving om te gaan, is door meer water te drinken.
Het helpt bij een vol gevoel, wat onbedoeld snacken met suikerhoudend voedsel kan voorkomen. In een onderzoek bleek dat mensen die hun dagelijkse waterinname verhoogden hun dagelijkse suikerinname verminderden.

Sterkte gewenst!
SimonV
3 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing