Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

wordt kinderopvangtoeslag berekend over totaal uur gewerkt per jaar of per week?

kunnen de uren van een vorige baan die niet zijn gebruikt voor kinderopvang meegeteld worden met uren recht op opvangtoeslag bij volgende baan? kinderdagverblijf was met vorige job niet te combineren maar zou met het nieuwe wel te combineren zijn als er een aantal uur van voorgaande weken ook mee zouden kwalificeren.

Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (3)

De kinderopvangtoeslag van de Nederlandse overheid wordt wordt voor een jaar uitgekeerd. Als u nog geen toeslag voor 2012 heeft aangevraagd, dan is dat nog mogelijk.
Op bijgaande website kunt u een proefberekening uitvoeren, zodat u kunt zien welk bedrag u kunt verwachten als u nog niets over 2013 heeft ontvangen. En anders kunt u kijken wat het bedrag voor 2013 wordt.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Pas op het moment dat de toeslag ingaat gelden de contracturen die er dan zijn. Heb je tijdens je andere job dus meer uren gewerkt, maar geen toeslag gehad, tellen ze niet mee.
Je mag 140% van je uren tellen voor de toeslag, als je kind naar de dagopvang gaat. 70% als je kind naar de BSO gaat.

Wer je dus 24 uur vermenigvuldig je dat met 52, op het contract wat je afsluit met het KDV staat het aantal af te nemen uur op jaarbasis, dit bereken je ook naar rato dus delen door 52 en vermenigvuldigen met het aantal weken dat je dit jaar afneemt. Zo zie je of je er onder blijft.
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Je kan alleen kinderopvangtoeslag krijgen over de maanden dat je ook gebruik hebt gemaakt van de kinderopvang. (Uit jouw vraag kan ik niet opmaken of dat ook inderdaad het geval was.) Als je bijvoorbeeld per 1 september gebruik maakt van het kinderdagverblijf kun je niet de gewerkte uren van voor 1 september betrekken bij de aanvraag kinderopvangtoeslag. Werk je in september maar 8 uur per week en in de maand oktober 24 uur per week. Dan kun je die gewerkte uren wel "middelen". Dus over die twee maanden kun je dan wel voor 16 uur per week kinderopvangtoeslag aanvragen. Dus als je bij je vorige baan wel gebruik hebt gemaakt van kinderopvang (alleen minder uren) dan kun je de gewerkte uren van die baan wel mee tellen (middelen). Maakte je toen helemaal geen gebruik van kinderopvang dan is dat niet het geval.
Zie ook http://tinyurl.com/8dwyc6d (site belastingdienst over urencriterium, daar kun je doorklikken naar "wisselende uren")
Verwijderde gebruiker
12 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing