Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom mag je geen rabarber meer oogsten na St. Jan (24 juni)?

Is dat slecht voor de plant of slecht voor degene die ervan eet en kan iemand dan ook uitleggen waarom?

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

In de groene bladeren van rabarber zit oxaalzuur en dat is schadelijk voor de gezondheid. Dit oxaalzuur trekt echter vanaf ongeveer 24 juni naar de stengels, dus is het beter vanaf die tijd geen rabarber meer te eten.
Natuurlijk is het niet precies vanaf die datum, het is meer een soort indicatie en was waarschijnlijk vroeger makkelijk te onthouden voor mensen
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden

Andere antwoorden (2)

Verhoudingsgewijs bevat rabarber veel oxaalzuur. Dit zuur bindt kalk en onttrekt zodoende kalk aan het lichaam. Daarom is het verstandig om rabarber altijd samen met een melkproduct te eten of om krijt mee te koken. Oxaalzuur bevindt zich voornamelijk in de groene bladeren. Na de langste dag van het jaar of omstreeks Sint-Jan (24 juni) trekt het oxaalzuur naar de stengels. Het is daarom aan te raden om na 24 juni geen rabarber meer te eten. Voor die tijd kunt u er heerlijk van genieten.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Het heeft behalve met het oxaalzuur, ook met het herstelvermogen van de plant te maken.

Toevallig heb ik de rabarber gister geoogst en hij zit al in de diepvries op 1 portie na. Die wordt meteen opgegeten. Na 21 juni kun je beter niet meer oogsten, want de plant moet zich weer kunnen herstellen voor de oogst van volgend jaar en er wordt beweerd, dat dan het oxaalzuurgehalte te hoog wordt. (Zelf geloof ik dat niet
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing