Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Waarom zakt de bovenkant van mijn eigen gebakken brood iedere keer in?

Ik bak om de dag volkorenbrood in een broodbakmachine. Voorheen bakte ik witbrood en dat was altijd perfect maar om gezondheidsredenen ben ik op volkoren overgegaan.

Het volkorenbrood smaakt heerlijk, maar ieder brood zakt in aan de bovenkant. Ik heb het recept een beetje veranderd, iets meer gist, iets minder gist, minder vocht (dat ging helemaal niet) iets meer vocht, wat ik ook doe, het brood zakt in.

Iemand heeft enig idee wat ik kan veranderen? Ik kan het recept hier opschrijven. Vast bedankt.

Milli

Picture for question
Verwijderde gebruiker
4 jaar geleden
in: Koken
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Het beste antwoord

Het brood is ingezakt

er is te veel vocht gebruikt ; het deeg is te snel gerezen en tijdens het bakken is de gist uitgewerkt en vervolgens het brood ingezakt
er is teveel suiker in het deeg aanwezig ; hierdoor is de gist te snel gaan werken en uitgewerkt voor het bakken ; de bovenkant van het brood lijkt op een krater
fremar
4 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing