Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Pindasaus maken is op zich een kunst vind ik. Ik vraag me af hoe pindasaus voor een cafetaria gemaakt wordt?

Deze saus is vaak best lekker, net als van de chinees, echter, ik denk niet dat ze er zo veel zorg aan besteden zoals je soms wel een recept ziet staan.

Pindasaus uit een potje of zakje vind ik veelal niet te pruimen..

Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
in: Koken
Geef jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord

Antwoorden (5)

In cafetaria's gebruiken ze meestal kantenklare pindasaus van Wijko. Sommige voegen daar zelf nog enige ingredienten aan toe zoals knoflook, citroen en ketjap.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Ik heb vier jaar lang in de kantine van een camping gewerkt. Wij hadden daar van die 10 liter emmers met pindasaus, welke aangelengd moest worden met water.
Het kwam gewoon bij de groothandel vandaan, in grote bruine emmers, maar het merk is me ontschoten.

Ik ben zelf ook nooit een fan van de kant en klare sauzen, maar op de een of andere manier was deze saus erg lekker.

Zoeken dus naar eentje waar je alleen water bij hoeft te doen!

Toegevoegd na 1 uur:
N.a.v. reactie van collega, wij gebruiken satésaus van Wyko. Het zijn emmers van een litertje of 10/12, te halen bij de groothandel. Deze satésaus is iets pittiger en duidelijk verschillend van de pindasaus van de chinees.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Kort geleden heeft Kassa een aantal supermarktsauzen getest, waarbij die van de Lidl er het beste uitkwam. Ik vond hem echter walgelijk zoet. Dat kan kloppen, want er zit bijna tweemaal zoveel suiker in als pinda's. Ik ben bang dat 'lekker' steeds vaker staat voor 'lekker zoet'. De cafetariasauzen komen vaak uit dezelfde fabrieken.

Moeilijk is het maken van pindasaus niet en het resultaat is stukken beter.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
mijn ouders hebben zelf een cafetaria.
Maken zelf verse pindasaus en hier komt wel iets meer bij kijken dan een potje,beetje water en roeren maar.
(heeft er misschien ook wel mee te maken omdat wij half indo zijn).
Een ding is zeker, iedereen vind m super lekker,behalve ik.
geef mij maar suzi one satesaus.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Uit ervaring weet ik dat echt lekkere pindasaus maken niet even een emmertje opentrekken is.
We hadden zelf een recept, maar een goede kok(in) geeft nooit bijzondere recepten prijs.
Verwijderde gebruiker
13 jaar geleden
Deel jouw antwoord
0 / 2500
Geef Antwoord
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing